فروش امضا در جامعه مهندسی ساختمان زنجان وجود ندارد

زنجان- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: به هیچ وجه پدیده فروش امضا در جامعه مهندسی ساختمان این استان وجود ندارد.

حسن مجتبی زاده شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مهندسان قشری هستند که همواره به مسوولیت اجتماعی خود عمل کرده اند، جامعه مهندسان در حوزه کارهای خیری پیشقدم هستند و در موارد متعددی همچون احداث مساجد و امور خیریه، رایگان و یا با تخفیفات ویژه در حق الزحمه، خدمات ارائه می دهند.

وی به پنج اسفند، روز مهندس اشاره کرد و گفت: مصادف با این روز رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در استان زنجان حضور پیدا می کند و از برنامه های عمده سفر یک روزه ایشان به استان، تقدیر از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به نمایندگی از کادر درمان و جامعه پزشکی به واسطه تلاش ها و فداکاری های آنان در دوران شیوع کرونا، است.

مجتبی زاده اظهار داشت: از سوی نظام مهندسی ساختمان استان زنجان تجهیزاتی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی این استان اهدا می شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به پی گیری رفع مشکل بیمه تامین اجتماعی مهندسان اشاره کرد و اظهار داشت: در زمان حاضر مهندسان با واریز حق بیمه هایی که رقم های بالایی را شامل می شود، خودشان به صورت خویش فرمایی حق بیمه واریز می کنند که اگر موضوع در صحن علنی مجلس تصویب شود، کارگران دارای کارت مهارت و نیز مهندسانی که دارای پروانه کار از راه و شهرسازی هستند، حق بیمه خود را با رقم های کمتری واریز خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تلاش می کنیم تا افراد فاقد صلاحیت در امر ساخت و سازها دخالت نکنند و به این موضوع در قانون نظام مهندسی نیز تصریح شده است، گفت: اگر بنا به عمل به قانون باشد، باید این افراد فاقد صلاحیت به مراجع قانونی معرفی شوند.

مجتبی زاده گفت: ما تجربه خوبی در خصوص مجریان خدمات گاز رسانی در استان داریم و فعالان این حوزه مجوز فعالیت خود را از نظام مهندسی ساختمان استان دریافت می کنند و همین امر موجب شده کیفیت ارائه خدمات در این بخش بالاتر و بروز مشکلات هم کمتر باشد.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است افراد داخیل در اجرا و احداث ساختمان ها شناسنامه دار شوند، افزود: پیگیر این هستیم تا در حوزه برق، لوله کشی و نماکاری ساختمان نیز این روند مثل گاز رسانی در استان محقق شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =