۳ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در کشور حافظ کل قرآن شدند

بیرجند - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از تربیت بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر حافظ کل قرآن و بیش از پنج میلیون دانش‌آموز حافظ جزء ۳۰ و حفظ پنج جزء قرآن مجید در دولت تدبیر و امید خبر داد.

علیرضا کاظمی دوشنبه شب بدو ورود به بیرجند در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر کشور موفق به حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم شدند.

وی از حفظ به عنوان حلقه اتصال، روانخوانی و روخوانی قرآن کریم یاد کرد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت، فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب سه راهبرد مهم وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیتی، فرهنگی و پرورشی به شمار می‌رود.

معاون وزیر آموزش و پرورش به ۲ برنامه آموزش عملی نماز در پایه سوم ابتدایی و برگزاری پیش اجلاسیه‌های نماز به عنوان نقطه عطف و جریان‌ساز ترویج و توسعه فرهنگ نماز در مدارس اشاره کرد و افزود: توسعه فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت مهمترین و حیاتی‌ترین وجه ممیزی انقلاب اسلامی در گفتمان جهانی است که از سوی این معاونت دنبال می‌شود.

وی از رونمایی اپلیکیشن عفاف و حجاب در حوزه‌های شناختی، تبلیغ و ترویج و پاسخگویی به شبهات در آینده نزدیک و در شبکه شاد خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش ترویج و توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس کشور است.

کاظمی اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری تاکنون بیش از چهار میلیون دانش‌آموز دختر و پسر دوره متوسطه به صورت ترکیبی از خدمات اردوهای راهیان نور که به صورت مجازی و در شبکه شاد در حال برگزاری است، برخوردار شده‌اند.

وی همچنین از کسب مقام اول خراسان جنوبی در تمامی شاخص‌های عمومی و اختصاصی تربیتی، فرهنگی و پرورشی در کشور خبر داد و گفت: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی منشأ خدمات و برکات فراوانی به ویژه در حوزه تربیتی، فرهنگی، پرورشی و اعتقادی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش خراسان جنوبی به مدد تیم فعال، کارشناس و با رویکرد ارزشی و انقلابی خود گام‌های مؤثر و بلندی را در حوزه‌های مختلف علمی، تربیتی، فرهنگی، هنری و اعتقادی برداشته و رسالت آموزش و پرورش با توجه به هجمه‌های متنوع دشمن در میادین فرهنگی بسیار حساس و خطیر است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند هم در این دیدار گفت: معلم باغبانی است که نهال علم را در ضمیر کودکان پرورش داده و انسان تربیت می‌کند ولی محصول و نتیجه آن بستگی به تلاش‌ها و مراقبت‌های او در مراحل کشف، شناسایی و هدایت بستگی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی افزود: آموزش و پرورش ایران اسلامی نیازمند نیروهای انقلابی، متعهد و مومنی چون شما است که در این دوران آخرالزمانی که تفکرات آلوده به فرهنگی غربی در فضای حقیقی و مجازی روح و روان دانش‌آموزان را تهدید می‌کند دلسوزانه به میدان آمده و فضای تبلیغی و رسانه‌ای را از دست غرب بگیرند.

وی وجود معلمان مومن و انقلابی را مایه عزت و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین فرهنگی و سد محکم در مقابل تهدیدات سخت و نرم بیگانگان دانست و عنوان کرد: مسئولیت تربیت آینده‌سازان انقلاب به حکم وظیفه به معلمان سپرده شده است و چنانچه در انجام این رسالت براساس عقل و دین عمل کنند به سرآمد عبادات رسیده‌اند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه عبادتی بالاتر از تعلیم و تربیت انسان‌ها نیست گفت: کسی که سنت حسنه‌ای را در جامعه احیا کند، تا قیام قیامت از ثواب عاملین آن بدون اینکه از ثواب عاملین کم شود، شریک است و برعکس هر کس که سیئه‌ای را در جامعه ترویج کند تا ابد در گناه عاملین آن بدون این که از گناه ایشان کم شود شریک است.

وی با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی در شرایط جنگ تمام عیار با دشمن در میادین جنگ اقتصادی، اجتماعی، عقیدتی، سیاسی، ایدئولوژیکی، بیولوژیکی و فرهنگی قرار دارد افزود: خطرناک‌ترین این هجمه‌ها، جنگ فرهنگی است و امروز دشمن به صورت کاملا هدفمند و با همکاری ایادی منطقه‌ای و مزدوران داخلی برای تغییر ذائقه فرهنگی جوانان این خطه وارد میدان شده است.

وی ایمان، اخلاص و تقوا را سه ثروت مهم مردم خراسان جنوبی برشمرد که باید از آن صیانت و محافظت شود و ادامه داد: خراسان جنوبی با توجه به پراکندگی جمعیت از نظر کلاس درس و نیروی انسانی با کمبود مواجه است به طوری که برخی کلاس‌های مناطق روستایی به صورت مختلط برگزار می‌شود و این در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش که شامگاه دوشنبه وارد بیرجند شد، امروز بازدید از چند مدرسه و مرکز آموزشی، نشست مجازی با مدیران مدارس، رونمایی از چند طرح و افتتاح اردوگاه گزند شهرستان درمیان را در برنامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha