توزیع اقلام امدادی در سی‌سخت با تامین امنیت کامل انجام می شود

یاسوج - ایرنا- جانشین فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حضور مستمر پلیس از زمان وقوع زلزله سی‌سخت تاکنون گفت: نیروی انتظامی در توزیع اقلام امدادی در کنار هلال‌احمر خواهد بود و امنیت مناطق زلزله‌زده به‌صورت کامل تأمین است.

سرهنگ سهام صالحی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با معاون امداد و نجات در راستای تامین امنیت در سی‌سخت زلزله زده اظهار داشت: تاکنون هیچ موردی مبنی بر سرقت یا ناامنی وجود نداشته و پلیس امنیت مناطق زلزله زده را به صورت صد در صدی تامین کرده است.

وی بیان کرد: توفیق خدمت نیروی انتظامی در کنار دیگر نهادهای خدمات رسان و بخصوص مردم یک نعمت بسیار ارزشمند است.

صالحی تصریح کرد: فرمانده انتظامی استان، جانشین، معاونان، روسای پلیس‌های تخصصی، یگان ویژه و مجموعه انتظامی شهرستان دنا همه به صورت تمام وقت در حوزه خدمات رسانی در کنار دستگاه‌های خدمات‌رسان و اسکان اضطراری هم خدمت رسانی و هم تامین امنیت می‌کنند.

 وی تصریح کرد: همه محموله هایی که از استان‌های همجوار به هلال احمر ارسال شده، توسط پلیس همراهی شده است.

صالحی افزود: نیروهای پلیس در کنار حوزه هلال احمر در محل حفاظت و نگهداری از معمول ها بارگیری آن و توزیع چادر از محل بارگیری و در مسیر و مکان های توزیع در کنار نیروهای هلال‌احمر مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه چادرهای مورد نیاز مردم بدون هیچگونه مشکل خاصی در سی‌سخت بین زلزله زدگان در حال توزیع است، اظهارکرد: هلال احمر بعد از اسکان اضطراری در حوزه‌های دیگری که می‌خواهد به مردم خدمات رسانی کند دفترچه‌هایی به افراد آسیب‌دیده تحویل داده و طبق آن دفترچه‌ها خدمات با همراهی و همکاری و حضور پلیس انجام می‌شود.

صالحی گفت: نیروی انتظامی تا مرحله نهایی ارائه خدمات در کنار امدادگران هلال احمر خواهد بود.

زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

۱۲ اردیبهشت سال ۹۷ نیز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در شهرهای یاسوج و دنا اتفاق افتاد و خساراتی به هر دو شهرستان وارد شد.

سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد. بر اساس گزارشهای  اولیه ۷۸ روستای شهرستان دنا در زلزله خسارت جدی دیده اند و برخی منازل مسکونی صد در صد تخریب و غیر قابل سکونت شده اند.

زمین لرزه سی سخت خسارت جانی نداشته است اما ۶۱ نفر مصدوم شده اند و آنچنان که استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته است خسارات زلزله روز ۲۹ بهمن بیش از حد تصور است.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha