یک رشته جدید تحصیلی در دانشگاه کوثر بجنورد ایجاد شد

بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری مقطع کارشناسی ارشد در این مرکز تک جنسیتی آموزش عالی شرق کشور موافقت کرد که از مهرماه سال آینده دانشجو پذیرش خواهد داشت.

دکتر علیرضا حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مراحل کارشناسی ایجاد چند رشته دیگر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام  و برای طرح و تصویب به شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شده است.

رییس دانشگاه کوثر بجنورد با بیان اینکه فرایند بررسی و ایجاد رشته تحصیلی جدید در دفتر گسترش و آموزش عالی الکترونیکی و از طریق سامانه آموزش عالی امکان‌پذیر است افزود: درخواست‌ها پس از تایید اولیه، برای بررسی بیشتر به کمیته تخصصی ذیربط ارائه و در صورت تایید کمیته تخصصی، به منظور تصمیم گیری نهایی به شورای گسترش آموزش عالی ارسال می شود.

وی گفت: با ایجاد یک رشته جدید، شمار رشته های این مرکز تک جنسیتی آموزش عالی شرق کشور به ۲۱ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رسید.

حسینی افزود: هم اینک افزون بر سه هزار و ۴۰۰ دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و علوم فنی و مهندسی این دانشگاه تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه هم اینک ۶۱ استاد و عضو هیات علمی تمام وقت با این مرکز آموزشی همکاری دارند، گفت: طبق شاخص ها باید مطابق برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه  ۷۵ عضو دیگر هیات علمی تمام وقت جذب این دانشگاه شوند.

دانشگاه کوثر مجوز انتشار مجله علمی تخصصی را گرفت 

حسینی گفت: برای نخستین بار در میان دانشگاه های دولتی استان خراسان شمالی با صدور مجوز مجله علمی (التنظیرات و النقد فی الادب العربی) موافقت شده است که در ماه های آینده نخستین شماره آن منتشر می شود.

وی افزود: بی شک اخذ مجوز نشر مجله های تخصصی گامی بزرگ در راستای توسعه علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه کوثر و استان خراسان شمالی است و انتشار مجلات علمی باعث ترغیب استادان و دانشجویان دانشگاه کوثر و دیگر موسسات آموزشی و پژوهشی کشور به مقوله پژوهش و تولید علم می شود.

دانشگاه کوثر بجنورد، ویژه دختران، سال ۹۰ با هفت رشته و جذب ۲۵۰ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و اکنون رتبه دوم دانشجو را در بین دانشگاه های تک جنسیتی کشور دارد.

شمار دانشجویان دانشگاه‌های استان ۲۸ هزار و ۴۷۶ نفر است که این تعداد دانشجو در ۳۴ مرکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =