سفیران ایران و افغانستان تحولات روند صلح را بررسی کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیران جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در پاکستان طی دیداری درباره روابط دوستانه تهران-کابل و آخرین تحولات مربوط به روند صلح در افغانستان رایزنی کردند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «نجیب الله علی خیل» سفیر افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که وی میزبان «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در پاکستان بود.

در این دیدار که در محل سفارت افغانستان در شهر اسلام‌آباد انجام شد، طرفین آخرین وضعیت روابط دوستانه دو کشور و تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

سفیر افغانستان افزود که وی با همتای ایرانی‌اش درخصوص نیاز به کاهش خشونت‌ها (در افغانستان) و اهمیت نقش سازنده کشورهای منطقه رایزنی کرد.

جمهوری اسلامی ایران همواره از قانون اساسی و اصل نظام دموکراتیک در افغانستان حمایت کرده و روابط دولت با دولت را در اولویت سیاست خود با افغانستان قرار داده است.

«محمدابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزارت امورخارجه ایران در امور افغانستان اواسط بهمن ماه امسال در جریان سفر به کابل با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه و «محمدحنیف اتمر» وزیر امور خارجه افغانستان دیدار و درباره آخرین تحولات صلح این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

طاهریان همچنین بیست و یکم آبانماه امسال در حاشیه یازدهمین سفر رسمی ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به اسلام‌آباد ، طی دیدار با «محمد صادق» نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان تازه‌ترین تحولات مربوط به فرآیند صلح افغانستان و همکاری‌های مشترک در این خصوص را بررسی کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha