دستگاهها برای مقابله با مشکلات احتمالی بارش برف در گیلان آماده هستند

رشت - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به برگزاری جلسه ای برای بررسی آمادگی دستگاههای استان برای مقابله با مشکلات بارش برف در استان گفت: هم اکنون دستگاهها در این رابطه و در صورت بروز مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف اعلام آمادگی کرده اند.

امیر مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس شرح وظایفی که در حوزه مدیریت بحران برای برف های سنگین پیش بینی شده در این جلسه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اکیپ های کامل و استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی زیر مجموعه خود با  افزون بر ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات اعلام آمادگی کرده است.

وی گفت: همچنین استفاده  از توان بخش خصوصی در حوزه صنعت و معدن نیز به منظور آمادگی برای مقابله با مشکلات احتمالی بهره گرفته خواهد شد و به شهرداری های  استان نیز  دستور ویژه داده شد تا آمادگی کامل را داشته باشند و بیشتر آنها در ماههای گذشته تیغ های برف روب را خریده اند.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن نیز برای کمک  یه شهرداری رشت با تمامی امکانات اعلام آماگی کرده اند؛ ضمن آنکه برای اسکان جاماندگان هماهنگی های خوبی با هلال احمر و سپاه صورت گرفت.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان ِ همچنین  در حوزه آب، برق، گاز و انرژی نیز هماهنگی های خوبی صورت گرفته و تمامی دستگاهها پای کار هستند.

براساس پیش بینی هواشناسی گیلان؛ سامانه ناپایدار بارشی و سرد از اواخر وقت سه شنبه وارد منطقه شده و تا جمعه فعال می باشد و پیامد آن بارش برف در جلگه و ارتفاعات، وزش باد و کاهش دما به طور متوسط بین هفت تا ۱۲ درجه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =