۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84240097
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه انتظامی از جنوب آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- دستگیری سارق سیم و کابل، توقیف محموله تریاک و کشف و ضبط کود شیمیایی قاچاق در مهاباد و همچنین کشف هفت قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز در سردشت از جمله مهم‌ترین اخبار انتظامی از جنوب آذربایجان‌غربی است.

فرمانده انتظامی مهاباد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک سارق حرفه‌ای سیم و کابل در این شهرستان با هوشیاری ماموران این انتظامی دستگیر شد. 

سرهنگ محمد توحیدی اضافه کرد: در پی وقوع موارد متعدد سرقت سیم و کابل در این شهرستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام کارهای اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات لازم موفق شدند سارق را شناسایی کرده و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی مهاباد بیان کرد: سارق در بازجویی‌ها به ۱۸ فقره سرقت سیم و کابل برق و مخابرات اعتراف کرد که کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقت شده را بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی اضافه کرد: این فرد پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

۵۵ کیسه کود شیمیایی قاچاق در مهاباد کشف شد

فرمانده انتظامی مهاباد از کشف ۵۵ کیسه کود شیمیایی قاچاق از یک دستگاه خودروی وانت نیسان در محور اصلی مهاباد_ نقده خبر داد و گفت: ماموران ایست بازرسی سه راهی "دارلک" حین کنترل خودروهای عبوری، به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک و به بازرسی از خودرو پرداختند.

سرهنگ توحیدی افزود: در بازرسی از این خودرو، ۵۵ کیسه کود شیمیایی کشاورزی بدون مجوز حمل قانونی، به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال کشف شد.

وی با بیان اینکه در استعلام صورت گرفته مشخص شد خودرو مذکور دارای حکم قضایی توقیف از امور مالیاتی شهرستان تبریز نیز است، اضافه کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پرونده مقدماتی تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بار تریاک در مهاباد به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: عوامل ایست و بازرسی سه راهی "دارلک" هنگام کنترل و پایش خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ که در حال تردد از سمت شهرستان ارومیه به مهاباد بود، مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ توحیدی ادامه داد: در بازرسی از خودرو متوقف شده، ۱.۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک که به طرز ماهرانه داخل خودرو جاسازی شده بود، کشف شد.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم نیز دستگیر شد، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی، تحویل مراجع قضایی شد.

هفت قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز در سردشت کشف شد

فرمانده انتظامی سردشت از کشف ۱۵ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز در یکی از محورهای این شهرستان توسط ماموران انتظامی خبر داد و گفت: در پی خبری مبنی بر قاچاق سلاح و مهمات، ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ایست بازرسی مراتب را در دستور کار ویژه قرار دادند.

سرهنگ موسی بهاری اظهار داشت: ماموران پس از شناسایی و بازرسی محل مورد نظر موفق به کشف هفت قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز در آن شدند.

وی بیان کرد: در این رابطه یک نفر متهم نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ بهاری از شهروندان خواست از نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز در محیط منزل خودداری کرده و در صورت داشتن مجور نگهداری این سلاح‌ها را در مکان مطمئن و دور از دسترس کودکان قرار دهند.

وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

مهاباد و سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها