۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84240071
۰ نفر

برچسب‌ها

مشهد به اینترنت ۵G متصل شد

مشهد- ایرنا- اطراف حرم مطهر رضوی و همچنین کارخانه نوآوری مشهد روز دوشنبه طی مراسمی با حضور معاون وزیر ارتباطات زیرپوشش نسل پنجم اینترنت پرسرعت و اپراتور همراه اول ۵G قرار گرفت.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم گفت: نسل پنجم اینترنت بستری برای ایجاد خلاقیت و شکل‌گیری اقتصاد دیجیتال است.  

سید ستار هاشمی افزود: اینترنت ۵G صرفا یک بستر ارتباطی نیست، بلکه به معنی در کنار هم قرار گرفتن مولفه های مختلف خلق ثروت و ارزش افزوده و حد نهایی انتظار از این نسل اینترنت، انجام جراحی از راه دور است و با آن در کنار عدالت ارتباطی، عدالت خدماتی نیز می‌توانیم داشته باشیم. 
وی ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها نسل پنجم ارتباطات تا سال ۲۰۲۴ جهانی خواهد شد و ما باید در این ارتباط آمادگی لازم را داشته باشیم.

محمد رضا کلایی، شهردار مشهد هم در این مراسم گفت: زیرساخت‌های موجود فعلی همراه اول در مشهد مناسب نیست، شهرداری می‌تواند در همه زمینه‌ها به بهبود اوضاع کمک کند و برای هر کمکی که لازم است آمادگی داریم.

محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر مشهد هم با بیان اینکه شعار ما "شهر مشهد، شهر امید به زندگی و شهر هوشمند" است گفت: در زمینه هوشمند سازی نیازمند بسترسازی و زیرساخت هستیم که اینترنت نسل پنجم جزو الزامات است و شورای شهر از همه اقدامات در این زمینه حمایت می‌کند. 

عضو هیات مدیره همراه اول هم در این مراسم گفت: از سال ۹۵ کارهای پژوهشی در ارتباط با همراه اول ۵G را شروع کردیم و در نمایشگاه تلکام سال ۹۶ و ۹۷ نیز نخستین دستاوردها را ارائه نمودیم. 
بابک تراکمه افزود: مسیر سختی برای رونمایی انتخاب کردیم که جوانان و متخصصان بر این فناوری مسلط شوند و امروز شرکت‌های ایرانی راه اندازی این نسل را بر عهده دارند.

افزایش پهنای باند، قابلیت اطمینان، حداقل تاخیر در ارسال و دریافت پیام و استفاده موثر از فرکانس از مزیت‌های مهم  نسل پنجم اینترنت است.
نسل پنجم اینترنت در رونق و توسعه اقتصاد دیجیتال کشور، صنایع، بنادر، حوزه پزشکی از راه دور و آموزش الکترونیک نقش موثر دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha