۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۲
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 84240057
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هشدار فرماندار همدان نسبت به خیز دوباره کرونا

همدان- ایرنا- فرماندار همدان با اشاره به افزایش مراجعات سرپایی مشکوک به کرونا در شهرستان، گفت: این موضوع زنگ خطر بروز پیک چهارم همه گیری ویروس و افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از آن را در منطقه بصدا درآورده که مردم باید هوشیار باشند.

به گزارش ایرنا، "محمدعلی محمدی" روز دوشنبه در ستاد مدیریت کرونا شهرستان همدان اظهار داشت: وضعیت شهرستان همدان بسیار شکننده و نیازمند توجه بیشتر است.

وی با اشاره به خطر عادی انگاری شیوع ویروس کرونا در بین مردم گفت: وضعیت شیوع و افزایش موارد ابتلا با میزان رعایت دستورالعمل ها ارتباط مستقیم دارد.

فرماندار همدان خواستار جلوگیری اتاق اصناف از فروش های فوق العاده در واحدهای صنفی شد و افزود: این روزها شاهد ازدحام جمعیت در بازار و مراکز خرید، فروش های فوق العاده و رفت و آمدهای خانوادگی هستیم که این وضعیت بسیار نگران کننده است.

محمدی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت سازمان پایانه ها بر فعالیت اتوبوس های برون شهری، خاطرنشان کرد: تراکم جمعیت در برخی از خطوط اتوبوس های درون شهری نیز بالا است که شرکت اتوبوسرانی باید نسبت به افزایش سرویس در این مناطق اقدام کند. 

او با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی بازار پرنده فرشان، بازار خودرو و جمعه بازار اجناس دست دوم شهر همدان، گفت: استمرار نظارت شهرداری در این مراکز و مدیریت بساط گستران و بازار روزها ضروری است.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشهای دریافت شده در باغ رستورانها شاهد تجمع و عرضه قلیان به ویژه در جاده حیدره هستیم که نیازمند برخورد جدی اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت و نظارت بیشتر میراث فرهنگی است.

پلمب ۹۴ واحد صنفی متخلف 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز در این جلسه ضمن تشریح آمارهای مراجعات، موارد بستری، میزان مرگ و میر ، اقدامات تشخیصی و نظارتی، گفت : افزایش موارد ابتلا به واریانت انگلیسی ویروس کرونا در کشور نیازمند توجه بیشتر مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تقویت اطلاع رسانی است.

محمد خیر اندیش تصریح کرد: آیین های مذهبی ماه های رجب و شعبان، کنترل اجتماعات در بازارهای نوروزی، سفرها و رفت و آمدهای خانوادگی در تعطیلات نوروز و وضعیت آرامستان باغ بهشت در پنجشنبه و جمعه آخرسال مهمترین نگرانی های پیش روی ماست.

وی از پلمب ۳۱ واحد صنفی در دیماه و ۶۳ واحد صنفی در بهمن ماه خبر داد و اضافه کرد: سلامت مردم برای ما مهمترین اولویت است و بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی در واحدهای صنفی و سایر مراکز تجمعی نظارت و برخورد جدی اعمال می شود.

خیر اندیش با اشاره به تاثیر اجرای طرح شهید سلیمانی و افزایش تست های رپید بر شناسایی و کنترل موارد ابتلا افزود : ۴ هزار و ۸۴۶ مورد تست رپید تاکنون انجام شده که از این تعداد ۲۹۰ مورد مثبت بوده است.

 به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در جلسه روز شنبه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: هم اینک شهرستان تویسرکان در وضعیت نارنجی سه شهرستان اسدآباد، فامنین و کبودراهنگ در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت زرد کرونایی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها