سفرهای گردشگری به هرمزگان مشروط به بهبود شرایط کرونایی است

بندرعباس - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: طرح سفر ایمن در نوروز خدمات سفر و گردشگری به صورت محدود و کنترل شده در استان‌ها و شهرهایی که مبدا و مقصد به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت مساعد و مناسب باشند اجرایی خواهد شد.

فایقه اتابک روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ستاد استانی کرونا هرمزگان هم براساس وضعیت این استان در خصوص اجرا شدن یا نشدن طرح سفرهای ایمن و مسوولانه تصمیم گیری خواهد کرد.

وی یادآور شد: طرح سفرهای ایمن و مسوولانه در جهت ساماندهی و نظارت بر سفرها و تورها و جلوگیری از سفرهای غیر مجاز در زمان کرونا مصوب شده و مشروط به بهبود شرایط کرونایی در کشور است.

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اظهار داشت: همچنین این طرح در جهت حمایت از فعالان و بهره برداران صنعت گردشگری کشور که بدلیل شیوع ویروس کرونا متحمل خسارات زیادی شدند در ستاد ملی کرونا مصوب شده است.

اتابک ادامه داد: اجرای آن مشروط بر این خواهد بود که وضعیت انتشار ویروس و شیوع بیماری کرونا در کشور بحرانی نشود و بدون شک مسوولان کشور و هرمزگان حفظ سلامت مردم را به مخاطره نمی‌اندازند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنکی، صنایع دستی و گردشگری هم ۱۳ بهمن گفته بود سفرهای نوروزی در صورت عدم تشدید شیوع ویروس کرونا و با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا به‌صورت برنامه‌ریزی شده امکان‌پذیر خواهد بود.

ولی تیموری ادامه داده بود: این سفرها تنها در چارچوب تورهای برنامه‌ریزی شده از طریق آژانس‌های مسافرتی دارای مجوز و تحت نظر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امکان‌پذیر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =