طرح آبرسانی به ۱۲ روستای چهارمحال و بختیاری افتتاح می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: آیین افتتاح طرح آبرسانی به ۱۲ روستای این استان روز سه‌شنبه همزمان با هفته چهل و دوم پویش «هر هفته الف- ب- ایران» با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو برگزار می‌شود.

احمدرضا محمدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای آبرسانی به این تعداد روستا هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: در قالب آبرسانی به این ۱۲ روستا، به جمعیت روستایی برخوردار از آب لوله‌کشی این استان، ۲۰ هزار نفر اضافه می‌شود.

محمدی تصریح کرد: این روستاها شامل روستای تگرگ‌آب در شهرستان بروجن، عیسی‌آباد و فیل‌آباد در شهرستان فارسان، بارده در شهرستان بن، مازه‌رشته در کوهرنگ، نیسیاق، کوران‌آباد، شکرآباد، بالد، ارجل، سرزرد و توله‌دان در شهرستان اردل است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به ارتقای شاخص بهره‌مندی روستاییان این استان از آب لوله‌کشی، خاطرنشان کرد: شاخص بهره‌مندی روستاییان این استان از آب لوله‌کشی سالم و بهداشتی در طول دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۱۶ درصد ارتقا یافت.

محمدی افزود: تا سال ۹۲ شاخص بهره‌مندی روستاییان استان از آب لوله‌کشی ۶۲.۴ درصد بود در حالی که این شاخص در سال ۹۹ به ۷۸ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری به بیش از ۶۵۰ روستا آبرسانی می‌کند، تصریح کرد: تعداد روستاهای بهره‌مند از آب لوله‌کشی در سال ۹۲ ، ۴۸۰ روستا بوده است.

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه در چهل و دومین هفته پویش هر هفته الف- ب- ایران آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور با اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان افتتاح  می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =