تشرف ۱۷۶ خارجی به دین اسلام در امامزاده صالح (ع) تهران

تهران- ایرنا- تولیت امامزاده صالح (ع) اعلام کرد: ۱۷۶ نفر که تبعه کشورهای مختلف بودند، در پنج سال اخیر در امامزاده صالح (ع) به اسلام گرایش پیدا کردند.

حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی، عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امامزاده صالح (ع) مورد توجه افراد مسلمان سایر کشورهای اسلامی است و بسیاری از افراد مسلمان این امامزاده واجب التعظیم را زیارت کردند بطوریکه مادر عماد مغنیه برای زیارت این آستان نایب می‌گیرد.

وی با اشاره به انتشار فراخوان جشنواره صالح گفت: اهداف اصلی این جشنواره با محوریت رسانه توصیف شده و قرار است در آن نگاه جامعی به اصل دین و مذهب داشته باشیم.

مدیر جشنواره صالح با بیان اینکه ریزش‌ها در دین در سال‌های اخیر به دلیل این است که به دنبال اشخاص رفتیم، اظهار داشت: در جشنواره بزرگ صالح (ع) به برکت بقاع متبرکه یک میان‌راهی به سوی ثقلین و شریعت خواهیم داشت. در این جشنواره افرادی که با دین سروکار دارند، یعنی روحانیت و اساتید حوزه و دانشگاه و همچنین دبیران آموزش و پرورش در اولویت ما برای تولید آثار فاخر قرار دارند.

وی به اهداف جشنواره بزرگ صالح اشاره کرد و گفت: هدف غایی جشنواره، معرفی حضرت صالح (ع) نیست. این یک هدف میانی است. هدف اصلی، آشنایی با اهل بیت (ع) است، چرا که اگر مردم قرار باشد اصل دین را درک کنند، سیره اهل بیت (ع) می‌تواند آنها را به این مقصد برساند.

حجت‌الاسلام بی‌آزارتهرانی با بیان اینکه برخی وقتی به امامزاده صالح (ع) اشاره می‌شود، به یاد زیارت و نذری می‌افتند، تاکید کرد: امامزاده فقط زیارت و نذری نیست، بلکه می‌توان خودمان را هم نذر امامزاده کنیم. در همین زمینه سعی کردیم در ایام کرونا فقط به‌توزیع سبد معیشتی نپردازیم، بلکه به مشکلات جوانان هم توجه داشته باشیم و از تأمین جهیزیه و مسکن و برنامه برای سهولت ازدواج جوانان غافل نشویم.  

وی خاطرنشان کرد: جشنواره صالح فرصتی است که از طریق امامزاده و اماکن مقدس با مسیر الهی و اسلام ناب محمدی بیشتر آشنا شده و آن را در زندگی به کار گیریم.

همچنین دبیر جشنواره بزرگ صالح با اشاره به برپایی این جشنواره در دو بخش مستند و فیلم کوتاه گفت: هنرمندان می‌توانند تا نیمه اردیبهشت سال آینده، آثار خود را برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.

 رسول صانعی به خبرنگاران گفت: جشنواره بزرگ صالح با محوریت امامزاده صالح (ع) و اماکن مقدس در دو بخش فیلم کوتاه و مستند به همت آستان امامزاده صالح (ع) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره بزرگ صالح از امروز کلید خورد، افزود: هنرمندان به ویژه در سه بخش اساتید دانشگاه و دانشجویان مرتبط با علوم دینی، حوزویان و همچنین دبیران آموزش و پرورش می‌توانند تا نیمه اردیبهشت سال ۱۴۰۰ آثار خود را برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.

صانعی ادامه داد: آثار در بخش مستند باید تا ۳۰ دقیقه باشند و آثار از ۵ تا ۲۵ دقیقه پذیرفته می‌شود. همچنین اختتامیه این جشنواره اواخر خردادماه به صورت حضوری پیش‌بینی شده است که در صورت محدودیت کرونایی این مراسم به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره بزرگ صالح با اشاره به جوایز برگزیدگان گفت: در هر بخش به سه نفر اول به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۵ میلیون تومان اعطا می‌شود. همچنین در نظر داریم پنج فیلم‌نامه مناسب را نیز برای تولید حمایت کنیم.

وی درباره محورهای این جشنواره نیز افزود: جشنواره صالح در محورهای سیره، نحوه شهادت امامزاده صالح (ع) و تاریخ ساخت بقعه مبارکه، کرامات حضرت، تحلیل توحید و امامت و رابطه آنها، برکات عبادات و توسلات برگزار می‌شود.

صانعی بابیان اینکه ما برای برپایی جشنواره بزرگ صالح بیش از ۴۰ جشنواره را مورد بررسی قرار دادیم، گفت: تاکنون جشنواره‌ای در این زمینه نداشتیم، به همین دلیل در نظر داریم فیلم‌سازان دینی را شناسایی و حمایت کنیم. علاوه بر این، در این جشنواره، فیلم کوتاه و مستندهایی که از سال ۹۰ تاکنون ساخته شدند، حتی اگر در جشنواره‌ای ارائه شده باشند هم می‌توانند در جشنواره بزرگ صالح شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، آستان امامزاده صالح (ع) در منطقه تجریش تهران واقع شده است که اولین جشنواره صالح به منظور ترویج اماکن مذهبی کشور از نگاه هنر و رسانه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها