۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری در لرستان اجرا می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری در مسیرهای مختلف توسط شرکت مخابرات در استان طراحی شده و اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، نبی اله شمسی‌فر روز دوشنبه درباره اجرای این میزان فیبرنوری در استان افزود: با کمک وزارت ارتباطات و اداره کل فناوری اطلاعات این مقدار فیبر نوری را برای استان به اجرا درخواهیم آورد، از ۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری که قرار است اجرا شود  ۱۱۷ کیلومتر آن را قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء «ص» در سطح استان اجرا می کند.

مدیر مخابرات منطقه لرستان با بیان اینکه توسعه و بازسازی شبکه مخابراتی پلدختر را به طور ویژه در دستور کار قرار داده ایم، اظهار داشت: با توجه به اینکه بعد از سیل مشکلات زیادی در زیرساخت های مخابراتی پلدختر ایجاد شد، طرح هایی ویژه از سه مسیر مختلف برای اصلاح زیرساخت های این شهرستان تعریف شده است.

شمسی فر تصریح کرد: مسیر ویسیان به سمت معمولان، زانوگه به سمت بابازید پلدختر و مسیر آزادراه به سمت پلدختر طراحی شده  و مسیر دیگری هم از سمت آزادراه به سمت جاده قدیم پلدختر در دست طراحی و اجراست.

رضایتمندی مردم در گرو ایجاد طرح های جدید
وی رضایتمندی مردم را در گرو ایجاد طرح های جدید و ارتقا زیرساخت های مخابراتی دانست و افزود: در این راستا و برای اجرای طرح ها و در نتیجه جلب نظر حداکثری مردم با همکاری وزارت ارتباطات و شرکت همراه اول در تلاش هستیم به بهترین شکل ممکن زیرساخت های استان را به منظور پوشش بهتر شبکه و دسترسی آسان مردم ارتقا دهیم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان با اشاره به وضعیت تلفن ثابت در استان اضافه کرد: با توجه به اینکه تکنولوژی مخابراتی طول عمر کمی خواهند داشت تلاش می کنیم از بروزترین امکانات مخابراتی در سطح استان برای خدمات به مردم استفاده کنیم و در این خصوص پروژه هایی را شروع کردیم تا سرویس دهی مطلوبی را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی ادامه داد: اجرای طرح ftth و اتصال فیبر نوری در منزل یا واحدهای تجاری که فیبر نوری را به منازل می کشاند محدودیت های پهنای باند را نخواهیم داشت که در نتیجه سرعت اینترنت را افزایش خواهد داد و با این روش شعار «منزل هوشمند» در سال آینده برای مردم محقق خواهد شد.
شمسی فر همچنین افزود: متاسفانه طی ۱۵ سال گذشته در حوزه ارتباطی و مخابراتی اصلاح تعرفه و بازنگری نداشتیم در دو مقطع اصلاحاتی صورت گرفته و اجرای طرح هم کد سازی در استان که باعث کاهش درآمدهای استان باشند و همچنین در اتفاق دیگری تبدیل پالس به ثانیه بود که در حوزه تلفن ثابت نیز دچار کاهش درآمد شدیم.

هزینه های سرسام آور تجهیزات مخابرات

مدیر مخابرات منطقه لرستان هزینه های سرسام آور تجهیزات مخابرات را از دیگر مشکلات استان اعلام کرد و گفت: باتوجه به اینکه خیلی از تجهیزات مخابراتی از دیگر کشورها وارد می شود هزینه های بروزرسانی و تجهیز برای ما بسیار بالاست که در اینجا نیاز است دولتمردان و نمایندگان با بازنگری تعرفه ها این صنعت را ارتقا داده و تجهیزات و امکانات خود را بروز نماییم.
شمسی فر افزود: سعی می شود با بکار گیری تجربیات فنی و بروزرسانی تجهیزات زیرساختی خدمات مطلوبی را به مردم ارائه شود تا شرمنده همشهریان نباشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها