۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84239861
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاهیان یزد با کاشت نهال به استقبال بهار رفتند و چند خبر کوتاه

یزد- ایرنا- در آستانه فرارسیدن روز ملی درختکاری و فصل بهار در قالب طرح پویش "هر همکار یک نهال" در محوطه مجاور سرای دانشجویان متأهل دانشگاه یزد و در مسیر اجرای طرح کمربند سبز این دانشگاه ۶۰۰ اصله نهال غرس شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، این پویش که به همت اداره فضای سبز این دانشگاه طراحی و برنامه‌ریزی شده بود با حضور هیات رییسه و جمعی از کارمندان و اعضای هیأت علمی دانشگاه یزد برگزارشد.

در این طرح ۶۰۰ اصله نهال از سه گونه زیتون، سرو شیراز و سرو خمره‌ای به صورت کشت موضعی(چاله‌ای) در مسیر اجرای طرح کمربند سبز دانشگاه یزد در ضلع غربی و شمالی دانشگاه به طول ۲۰۰۰متر کاشته شد.

***

فرماندار مهریز گفت: تامین امنیت و آسایش مناسب شهروندان در مقابل عوامل مختلف جزو وظایف اصلی مسوولان به خصوص نیروهای نظامی و انتظامی است.

به گزارش ایرنا، رضا زارع زاده مهریزی روز دوشنبه در جمع مسوولان شهرستان افزود: برای تامین امنیت که از اهمیت و حساسیت خاصی در جامعه و بین مردم برخوردار است باید همه با جدیت وظایف قانونی خود را درست انجام دهند.

وی ادامه داد: امنیت عمومی به معنای تامین جان و مال انسانهاست و این وظیفه و حفاظت از زیرساخت‌ها و زیربناها بر عهده مسوولان است که باید با جدیت به آن توجه شود و در این خصوص برنامه‌ریزی و اقدام مناسب یه عمل آید.

این مسوول یکی از رسالت‌های راهبردی مدیران اجرایی در بخش‌های مختلف به خصوص نظامی و انتظامی را، شناسایی تهدیدها و ارایه راهکارهای لازم ذکر کرد که هرچند در این خصوص در شهرستان اقدام می‌شود ولی کافی نیست.

زارع زاده مهریزی بیان کرد: تاکنون امنیت خوبی به خاطر هوشیاری و اقدام موثر  نیروهای مسوول در شهرستان وجود داشته ولی باید همه با بصیرت به نقش‌آفرینی در این حوزه مهم و حساس مشغول باشند که کار و تلاش ضروری است.

زارع زاده مهریزی یادآور شد: موقعیت خاص مهریز به خاطر قرارگرفتن در کنار جاده اصلی کشور و ترددهای زیاد خود ضرورت پرداختن به امنیت را همواره نشان می‌دهد و تاکنون شاهد تعامل مردم و مسوولان در این ارتباط بوده‌ایم.

در این جلسه تعدادی از مسوولان اجرایی با ارایه گزارش در خصوص مسایل فرهنگی و اجتماعی به اهمیت همکاری تمامی بخش‌ها برای ارتقای امنیت تاکید کردند.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

***

رئیس شوراهای حل اختلاف یزد گفت: با همت و تلاش شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان و جلب رضایت و بخشش اولیای دم، سه نفر از متهمان به قتل عمد در یک ماه اخیر از مجازات قصاص نفس رهایی یافتند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا حداد روز دوشنبه افزود: تلاش پیگیر و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی یزد و برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های اولیای دم، منجر به رضایت این این افراد و رهایی آنان از مجازات قصاص نفس شد.

وی در رابطه با استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف اظهار کرد:  هدف این مجموعه ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی استفاده بیشتری صورت گیرد.

این مسوول با تاکید بر نقش سازنده شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی تصریح کرد: بسیاری از اختلافات حقوقی و کیفری را می‌توان با استفاده از ظرفیت این نهاد میانجی‌گر و همچنین استمداد از معتمدین و ریش سفیدان حل و فصل کرد.

وی بدون اشاره به تعداد مددجویانی که مستوجب قصاص هستند به اهمیت رهایی این افراد با همدلی مسوولان و پیگیری شورای حل اختلاف، بر انجام این امر مهم تا پایان امسال تاکید کرد.

چهار هزار مددجو در زندان یزد به سر می‌برند.

***

رییس ستاد دیه یزد گفت: همزمان با سالروز میلاد خجسته امام جواد(ع)،نیکوکار یزدی ۱۴۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا کرد.

اسلام افشون روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خیر با حضور در دفتر ستاد دیه استان این میزان کمک نقدی خود را تقدیم کرد.

وی با اشاره به اینکه نیکوکار خواست نام و تصویرش فاش نشود، هدف از این اقدام را خشنودی خداوند متعال و کمک به آزادی زندانیان ذکر کرد .

از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۴۱ زندانی جرایم مالی غیرعمد استان با حمایت و همراهی مردم خیرخواه از زندان آزاد شدند و برای آزادی این افراد ۳۲ میلیارد ریال توسط مردم به ستاد دیه استان کمک شد.

هم‌اکنون ۲۵۰ نفر به جرم جرایم مالی غیرعمد در استان زندانی هستند که برای آزادی آنان ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی نیاز است .

زندانیان جرایم غیرعمد شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف ، حوادث کارگاهی، مهریه ،نفقه و بدهی‌مالی هستند.

تعداد زندانیان یزد در چهار ندامتگاه حدود چهار هزار نفر است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد آنها در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی و عشایری و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

*** 

درسالروز ولادت با سعادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت جواد الائمه (ع) و با حضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار، رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولان محلی موسسه خیریه غیرانتفاعی خورشید نهم وابسته به بهزیستی بهاباد افتتاح شد .

حسن عبداللهیان رئیس اداره بهزیستی بهاباد روز دوشنبه در آیین افتتاح این موسسه درسخنانی با تبریک میلاد باسعادت حضرت امام جواد (ع) و با بیان اینکه موسسات خیریه در جامعه نقش بسیار مهمی در ارتقای کیفیت زندگی و توانمندسازی اقشار آسیب‌ پذیر دارند اظهارداشت : مراکز و موسسات خیریه بازوهای توانمند بهزیستی در رسیدن به اهداف سازمانی هستند.

وی ادامه داد : موسسات خیریه به دنبال این هستند تا به افرادی که در برهه ای از زمان دچار چالش هایی شده اند کمک کنند تا بتوانند به وضعیت عادی برگردند و این می تواند بخش زیادی از آسیب های جامعه را کاهش دهد.

عبداللهیان در ادامه یادآور شد : حیطه فعالیت موسسات خیریه که از بهزیستی مجوز دریافت کرده‌اند ، موضوعات مختلفی چون پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ساماندهی کودکان کار و خیابان ، کمک به دانش آموزان نیازمند و خانواده‌های آن‌ها ، جمع آوری کمک های مردمی و توزیع آن در میان نیازمندان و مواردی از این دست را در بر می‌گیرد.

وی ازراه اندازی موسسه خیریه ونیکوکاری بانوان شهرستان بهاباد خبرداد و افزود: درشهرستان بهاباد و روستاها ۷ موسسه خیریه به فعالیت وکمک به نیازمندان ومحرومان مشغول به فعالیت هستند .

درادامه این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر بهاباد نیز به نقش موسسات ومراکز خیریه درکمک رسانی به افراد نیازمند جامعه اشاره کرد و گفت : کار خیر با ندای خداوند صورت میگیرد وافرادی که میخواهند کارخیری انجام دهند ازطرف خداوند متعال اجازه دریافت میکنند و به طرف کارخیرونیک می روند .

سید محمود میرابوالقاسمی بهابادی به دادن صدقه دراسلام اشاره کرد و گفت : فردی که به دیگران صدقه میدهد وکمک میکند مانند صدقه دهند اجر دارد

مرکز شهرستان ۲۰ هزارنفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قراردارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha