بهره‌برداری از ۱۵ زمین تنیس و چمن مصنوعی در جنوب تهران

تهران- ایرنا- ۱۰ زمین چمن مصنوعی و پنج زمین تنیس خاکی در بوستان ولایت امروز /دوشنبه/ با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و مسولان شهری تهران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، شهردار منطقه ۱۹ در مراسم بهره برداری از ۵ زمین خاکی تنیس و همچنین ۱۰ زمین چمن مصنوعی گفت: در گذشته ورزش تنیس تنها در شمال تهران صورت می گرفت اما با توجه به وجود ورزشکاران در مناطق جنوبی پایتخت ۵ زمین خاکی تنیس در بوستان ولایت احداث شد.

علی توکلی افزود:‌ این ۵ قطعه زمین تنیس خاکی بزودی به عنوان مدرسه تنیس جنوب شهر تهران فعالیت خواهد کرد تا با کمک فدراسیون تنیس، شاهد توسعه این ورزش در جنوب پایتخت نیز باشیم.

شهردار منطقه ۱۹ با توجه به فرسودگی زمین های چمن این منطقه و درخواست شهروندان و شورایاران برای بازسازی آنها نیز گفت: درحال حاضر  ۱۰ قطعه زمین چمن مصنوعی به وسعت ۱۵ هزار متر مربع با اختصاص حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه، آماده بهره برداری شده ضمن اینکه عملیات بازسازی دو زمین چمن دیگر نیز آغاز شده است.

رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح ۵ زمین تنیس خاکی و ۱۰ زمین چمن مصنوعی در این منطقه جنوبی، این اقدام را گامی مهم برای تحقق کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران دانست و افزود: با افتتاح این زمین ها توانستیم امکان بهره برداری از این ورزش را که در باور  عمومی به عنوان ورزشی لوکس و دست نیافتنی است برای شهروندان پایتخت نیز محقق کنیم.

حجت نظری با اشاره به موقعیت جغرافیایی و دسترسی مردم مناطق دیگر به بوستان ولایت برای استفاده از این زمین ها، از توسعه زمین های تنیس خاکی در سایر مناطق و پهنه بندی شهر تهران برای ایجاد آن خبر داد و گفت: در همین راستا تلاش می کنیم تا این زمین ها را در ۵ پهنه در شهر تهران احداث کنیم.

وی اظهار داشت: تلاش شده تا ما فاصله شمال و جنوب را کاهش دهیم اما نه با شعار، بلکه از طریق شکستن دیوارها و سدهایی که شاید خیلی وقت‌ها برای مردم کمتر برخوردار تهران به اصطلاح ورزش، لوکس و دست نیافتنی تعریف می‌شد.  

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: امروز خوشحالیم که توانستیم تنیس را ورزشی برای همه شهروندان تهرانی در نظر بگیریم که در این زمینه صحبتی با عزیزی رئیس محترم فدراسیون تنیس داشتیم و تصمیم گرفتیم که تلاش کنیم در ادامه هم بتوانیم زمین‌های تنیس خاکی را در مناطق دیگر جنوب تهران ایجاد کنیم.  

نظری ابراز امیدواری کرد که در پنج پهنه در شهر تهران زمین‌های تنیس را برای شهروندان احداث شود تا هرگز این تصور پیش نیاید که این ورزش متعلق به قشر و طبقه خاصی است و همه تهرانی‌ها اگر به تنیس علاقه دارند بتوانند از این امکان استفاده کنند.  

وی خطاب به مسئولین شهرداری منطقه ۱۹ نیز گفت: نکته دیگر این است که این زمین ‌ها به واسطه موقعیت جغرافیایی و دسترسی خوبی که دارند، شهروندان مناطق دیگر هم می‌توانند از این زمین‌ها استفاده کنند. آنچه که خیلی مهم است، گلایه شهروندان در مناطق جنوبی است که میرگویند زمین‌هایی که شهرداری داشته یا اکنون در اختیار دارد و تلاش کرده آن‌ها را آماده بهره‌برداری کند به بهره بردارانی داده شده که آن‌ها برای استفاده از این زمین‌ها مبالغ بالایی دریافت می‌کنند که شهروندان خود این منطقه نمی‌توانند از آن استفاده کنند. لذا تقاضا می‌کنم برای بهره برداری عنایت ویژه داشته باشید و سیاست‌های کلان شورای شهر و کمیته ورزش را در نظر بگیرید.  

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: همچنان در منطقه ۱۹ به ویژه در بوستان ولایت این ظرفیت وجود دارد که دیگر ورزش‌ها که شاید برای ایجاد بسترشان هزینه بالایی نیاز نیست را ایجاد کنیم و بتوانیم این فضا را به یک مجموعه ورزشی در کنار تنیس و چمن مصنوعی برای فوتبال، والیبال و بسکتبال در فضای باز تبدیل کنیم.  

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: یکی از کاستی‌های ما در تهران، فضا برای ورزش‌های ماسه‌ای است، می‌توانیم فضایی برای کسانی که می‌خواهند فوتبال ساحلی و والیبال ساحلی انجام دهند ایجاد کنیم و منطقه ۱۹ و بوستان ولایت این ظرفیت را دارد و مطمئنا این اراده هم در سازمان ورزش و هم در شهرداری منطقه ۱۹ وجود دارد و ما هم کمک می‌کنیم که در مدت کوتاهی شاهد اجرای این پروژه‌ها باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امیدوارم با وجود همه محدودیت‌هایی که شرایط کرونایی و تحریمی به وجود آورده است این دست اقدامات ولو کوچک اما در عمل و اثر بزرگ بتواند برای شهروندان ما مفید باشد.

همچنین معاون امور مناطق شهرداری تهران با تشکر از فعالیت های اجرایی در راستای تغییر وضعیت و توسعه این منطقه بیان کرد: توسعه فضاهای ورزشی در منطقه ۱۹، احداث معابر، خیابان ها و پل های جدید، و تغییر نمای شهری منطقه گویای اقدامات مثبت انجام شده در این منطقه محسوب می شود.

مصطفی سلیمی احداث زمین های تنیس خاکی و چمن های مصنوعی را فرصتی خوب برای ورزش شهروندان این منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد گام های توسعه ای در این منطقه تداوم داشته باشد.

وی افزود:‌ ساخت اماکن ورزشی و بوستان ها در جنوب تهران رو به افزایش است و در سال های گذشته با این اقدامات خوب شهرداری تهران سرانه فضاهای ورزشی و همچنین فضای سبز در مناطق جنوبی افزایش خوبی داشته است.

همچنین رییس فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از شهرداری منطقه ۱۹ در ایجاد زمین های تنیس خاکی بوستان ولایت، ساخت آن ها را اقدامی مثبت در راستای توسعه ورزش همگانی و ایجاد شورو شعف در این منطقه جنوبی دانست.

داود عزیزی افزود: فدراسیون تنیس متعهد خواهد بود که این منطقه را به عنوان یکی از پایگاه های قهرمانی خود بشناسد چرا که طی آمایش سرزمینی در حوزه ورزشکاران، قهرمانان ما متعلق به جنوبی ترین مناطق شهر تهران هستند.

همچنین مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: شهرداری تهران با در اختیار داشتن یک هزار و ۱۰۰ اماکن ورزشی نزدیک به سه میلیون نفر مخاطب مستقیم دارد.

امیر محسنی افزود: منطقه ۱۹ مجهز به ۳۶ مجموعه ورزشی و  ۱۱ زمین چمن است که امروز نیز ۱۰ زمین چمن مصنوعی دیگر و ۵ رکورت تنیس به این مجموعه اضافه شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات تعاملی با ۵۱ فدراسیون ورزشی برای امضای تفاهم نامه ادامه داد: با برداشتن مرزها در حوزه ورزش، دیگر هیچ کس به صورت جزیره ای کار نمی کند و در همین راستا نیز شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر پای کار وزش ایستاده و از اقدامات خوب ورزشی حمایت می کنند چراکه خروجی همه این اتفاقات اهتزاز پرچم و سربلندی کشور ایران است.

ایجاد دهکده ورزشی در بوستان ولایت

محسنی به وجود ۴۰ هکتار فضای ورزشی در ضلع جنوبی بوستان ولایت اشاره کرد و گفت: این فضا در آینده به یک دهکده بزرگ ورزشی تبدیل خواهد شد که فضایی مفرح برای خانواده ها خواهد بود.

به گفته وی، در این دهکده خانواده ها یک تا دور روز میهمان ما خواهند بود و در این دهکده همزمان با فعالیت های ورزشی می توانند در کنار فرزندان زندگی کنند.

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران تاکید کرد:‌ با کارهای خلاقانه باید جوابگوی نسل به نسل باشیم و در حال حاضر نیز که پیشرفت های علم و تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است باید با ابتکارات و کارهای خلاقانه جوانان در مسیر ورزش نگه داریم.

به گزارش ایرنا، مراسم افتتاح و بهره برداری از زمین های تنیس خاکی و ۱۰ زمین چمن مصنوعی منطقه ۱۹ طی آیینی با حضور حجت نظری رئیس کمیته ورزشی شورای اسلامی شهر تهران، مصطفی سلیمی معاون امور مناطق شهرداری تهران، داود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران، امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، شهردار و مدیران شهرداری منطقه ۱۹ و شورایاران و نیز چند تن از چهره های بنام و پیشکسوت عرصه فوتبال کشور همچون خداداد عزیزی، رضا شاهرودی، بهنام ابوالقاسم پور، آرش برهانی، حمید جاسمیان و مهدی امیر آبادی در بوستان بزرگ ولایت برگزار شد.

اجرای ورزش پهلوانی و زورخانه ای از دیگر برنامه های امروز افتتاح ۵ زمین خاکی تنیس و ۱۰ زمین چمن مصنوعی در منطقه ۱۹ تهران بود.

به گزارش ایرنا، منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی می‌باشد.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجر پزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان‌های شاخص در این منطقه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =