خط تولید کنستانتره پلت دام سنگین در البرز راه اندازی شد

کرج - ایرنا - مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت: خط تولید کنستانتره پلت دام شیری و پرواری زیر نظر اتحادیه دامداران استان در یک شرکت دارویی و مکمل سازی در شهر هشتگرد راه اندازی شد.

سید محسن موسوی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: اتحادیه دامداران استان البرز با بهره گیری از علم و تجارب محققان و کارشناسان مجرب تغذیه علوم دامی اتحادیه موفق به تولید فرمولاسیونی تعریف شده برای تولید این کنستانتره پلت شد.

وی اظهار داشت: این اقدام با هدف دسترسی دامداران زحمتکش استان به خوراک دام با کیفیت بالا و قیمت مناسب و همچنین ارتقای سطح کمی و کیفی شیر و گوشت در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه اتحادیه دامداران استان با بکارگیری ماشین آلات و فناوری نوین در آستانه ایجاد تحول چشمگیر در صنعت دام استان می باشد، گفت: اتحادیه دامداران استان برای راه اندازی این خط تولید دانش و سرمایه لازم را در اختیار این شرکت دارویی قرار داده و شرکت نیز با استفاده ازتجهیزات به روز و نیروی کار اقدام به تولید این فراورده می کند.

موسوی افزود: کنسانتره مجموعه ای متوازن و متراکم از مواد مغذی مورد نیاز دام و طیور می باشد که به منظور سهولت ساخت خوراک در کم ترین زمان ممکن و کاهش هزینه های مربوط به خوراک، در مقیاس وسیع ساخته شده و در اختیار دامداران قرار می گیرد.

«فناوری پلت، کنسانتره ای فرموله شده را ارایه می کند که ازنظر فیزیکی وعبور از سوراخ هایی که به اصلاح«دای» نامیده می شود تحت فشار مکانیکی در دستگاه های مجهز ومخصوص، پلت را تولید می کند.»

وی با بیان اینکه پلت دام سنگین از جیره غذایی آن ها که شامل موادی همچون سویا و ذرت تولید می شود، اظهار داشت: با استفاده از کنستانتره برای خوراک دام دیگر نیازی به استفاده از خوراک های دیگر برای دام نیست زیرا کنستانتره غذایی یکنواخت است به میزان لازم در اختیار تمام دام ها قرار می گیرد.

مدیر تعاون روستایی استان البرز اضافه کرد: در زمان حاضر این واحد تولیدی قادر به تولید هشت هزار تن کنستانتره پلت بوده که در صورت دریافت نتیجه لازم از استفاده این خوراک، امکان ارتقای تولید وجود دارد.

وی گفت: یکی از راه های رسیدن به نتیجه مطلوب در دام ها از طریق استفاده از کنستانتره پلت، فرهنگ سازی در بین دامداران می باشد تا به جای استفاده از روش سنتی از روش های نوین برای تغذیه دام استفاده کنند تا بتوانند به راندمان و بازدهی بالاتری برسند.

بر اساس آخرین سرشماری در استان البرز حدود ۱۵۰ هزار راس دام سنگین صنعتی و روستایی در بیش از ۳۷۰۰ واحد صنعتی و کوچک روستایی  پرورش داده می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =