یک متخصص: خطر شیوع کرونای انگلیسی بین کودکان و نوجوانان بسیار جدی است

مشهد- ایرنا- رییس بخش کودکان بیمارستان فوق تخصصی اکبر در مشهد گفت: خطر شیوع ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی بین کودکان و نوجوانان پنج تا ۱۷ سال بسیار جدی است.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر علی خاکشور افزود: تفاوت‌های عمده ویروس کرونای انگلیسی با انواع قبلی آن، سرایت‌پذیری بیشتر، افزایش ابتلا در افراد زیر ۲۰ سال و مرگ‌ومیر زیادتر است.

وی ادامه داد: براساس اعلام وزارت بهداشت، سرعت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی ۷۰ درصد و مرگ و میر آن هم ۳۵ درصد بیشتر از ویروس کرونا است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: این در حالی است که براساس گزارشها رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور افت قابل توجهی داشته و در میانگین در کل کشور ۱۴ درصد افت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داریم اما در برخی استان‌ها به شدت افت کرده است.

وی با بیان اینکه بهترین راه درمان، پیشگیری است افزود: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس جهش‌یافته و ویروس قبلی کرونا، مشابه یکدیگر و شامل شست‌وشوی مکرر دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از سفرهای غیرضروری و عدم شرکت در تجمع ها و استفاده از ماسک و ماندن در خانه است که ضمن رعایت این اصول برای مقابله با ویروس جهش یافته کرونا توصیه می شود از دو ماسک استفاده شود.

براساس تحقیقات پزشکی انجام شده، قدرت انتشار ویروس کرونای انگلیسی ۵۵ درصد بیشتر از نوع مشابه این ویروس است.

ویروس کرونای انگلیسی از چند ماه قبل در کشور انگلستان وجود داشت و پس از آن در کشورهای اروپا نیز انتشار یافت به طوریکه اکنون بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلای روزانه به این ویروس در اروپا به ویژه انگلستان ثبت و گزارش شده است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۲۷۵ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۹ هزار و ۵۷۲ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =