۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۶:۳۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84239636
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتفاعات خلخال زیباسازی می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ شهردار خلخال گفت: با اجرا و تکمیل پروژه زیباسازی ارتفاعات مشرف به این شهر و ایجاد راه دسترسی به کوه‌ گونی دسترسی به این منطقه زیبا در بلندای این کوه تسهیل می‌شود.

فرهاد خوگر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: عملیات اجرایی ایجاد راه دسترسی به بلندای کوه گونی در ضلع شمال شرقی خلخال با استفاده از ماشین‌آلات راه‌سازی شهرداری آغاز شده است.

وی افزود: این پروژه گردشگری و رفاهی خلخال با هدف ایجاد زیرساخت‌های گردشگری پایدار در منطقه و نیز ایجاد جاده سلامت و مسیر پیاده‌روی در مسیر تپه گونی در بلندترین کوه مشرف به این شهر اجرا خواهد شد.

او استفاده از ظرفیت‌های طبیعی برای توسعه و رونق صنعت گردشگری با تامین اعتبار از محل اعتبارات بازآفرینی پایدار شهری را از دیگر اهداف اجرای این طرح ذکر کرد.

شهردار خلخال گفت: با توجه به پیگیری مستمر مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی خلخال در خصوص پروژه‌های ستاد بازآفرینی شهری، نسبت به جذب ۱۱ میلیارد ریال اعتبار منظور شده برای این طرح از جمله هفت میلیارد ریال برای تملک املاک و اراضی در اختیار اشخاص و چهار میلیارد ریال نیز برای اجرای کف‌سازی بازار ابوذرغفاری اختصاص می‌یابد.

او با بیان اینکه ساخت پردیس سینمایی بعد از رفع مشکل سند مالکیت زمین محل احداث این طرح با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی آغاز می‌شود، افزود: احداث سینما از جمله خواسته به حق شهروندان خلخال است که از سال گذشته اقدامات مشترکی برای تحقق این خواسته از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری خلخال صورت گرفته و با تامین زمین از سوی شهرداری و تخصیص اعتبار از سوی این وزارتخانه احداث خواهد شد.

او همچنین به اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری اشاره کرد و افزود: با آغاز عملیات اجرایی ایجاد راه دسترسی به منطقه گونی شهر شاهد شروع این طرح عمرانی هستیم.

خوگر گفت: مطالعه طرح جامع بهبود عبور و مرور شهری خلخال نیز با پیگیری‌های زیاد و همکاری مجموعه شورای ترافیک شهرستان خلخال و زحمات سازمان حمل و نقل همگانی در شورای ترافیک استان اردبیل نیز تصویب شده و این طرح‌ها نیز به مرور باید اجرایی گردد.

وی بیان کرد: برای حل معضل سد معابر شهری به همراه شهرداری خلخال نسبت به صدور ۱۲۰ مورد اخطاریه و جمع‌آوری دستفروشان از معابر اصلی به تعداد ۴۵ مورد و پلمب یک مورد و همچنین جمع‌آوری وسایل مازاد از جلوی مغازه‌ها اقدام شد.

وی افزود: در مورد زمین‌های بلاتکلیف داخل شهر نیز شهرداری نسبت به صدور اخطاریه برای املاک واقع در اطراف میدان شهید باکری ، خیابان ۲۲ بهمن و تعدادی از املاک بلاتکلیف و ایجاد حصار در ملکی واقع در خیابان ولیعصر (عج) اقدام کرده که در صورت عدم مراجعه صاحبان املاک به شهرداری و تعیین تکلیف این املاک که محل انجام جرم‌های مختلف می‌باشد، اقدامات قانونی انجام خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها