سه بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سبزوار شناسایی شدند

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: سه بیمار مشکوک مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در این شهرستان شناسایی شده‌اند.

دکتر علیرضا مسلم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این بیماران افراد میان‌سال هستند که هم اینک در مرکز آموزش درمانی واسعی بستری می‌باشند.

وی ادامه داد: همچنین همه اعضای خانواده این بیماران در قرنطینه به سر می برند و آزمایش  و نمونه‌برداری از این افراد انجام و برای تایید نهایی به انستیتو پاستور ایران ارسال شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: قدرت سرایت ویروس جهش یافته نسبت به ویروس چینی بسیار بیشتر است به ‌طوری که شدت علائم و میزان مرگ و میر در ابتلا به این ویروس افزایش می یابد.

وی افزود: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش ‌یافته انگلیسی آن، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست ‌و شوی مکرر دست‌ها، ماندن در خانه، پرهیز از ترددهای غیرضروری و حضور نیافتن در تجمع‌ها است.

مسلم ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن سال نو و تعطیلات عید نوروز از همه مردم تقاضا می شود از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهر و تجمع در فروشگاه‌ها و مراکز خرید خودداری کرده و از تدارک برای مسافرت و دید و بازدید در ایام نوروز پرهیز نمایند.

وی گفت: هر گونه بی‌توجهی، سهل‌انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه ساز موج جدید شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha