۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84239587
۰ نفر

برچسب‌ها

ایتالیا و مالت با پایین ترین سطح خشونت در اروپا

تهران-ایرنا- خبرگزاری آنسای ایتالیا با استناد بر گزارش آژانس اروپایی اعلام کرد ایتالیا و مالت پایین ترین سطح خشونت فیزیکی در بین کشورهای اروپایی را داشته اند.

به گزارش ایرنا به نقل از این خبرگزاری، بر اساس گزارش آژانس اتحادیه اروپا در زمینه حقوق اولیه که روز جمعه منتشر شد، ایتالیا در کنار مالت در پنج سال گذشته کمترین میزان خشونت را داشته  است.

این گزارش بیان می کند که فقط ۳ درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی این آژانس در ۵ سال گذشته تجربه خشونت فیزیکی را داشته اند. سطح خشونت فیزیکی در اتحادیه اروپا در این سالها به طور متوسط ۹ درصد بوده است.

 استونی (۱۸ درصد)، فنلاند (۱۶ درصد) و جمهوری چک (۱۶ درصد) بالاترین سطح خشونت را داشته اند.

در این گزارش بیان می شود که ۱۷ درصد از ایتالیایی ها در ۵ سال گذشته تجربه آزار و اذیت را داشته اند که در اتحادیه اروپا چنین تجربه ای به دستکم ۴۱ درصد می رسد. با این حال این گزارش خاطرنشان می کند که ۷۰ درصد زنان که در معرض آزار و اذیت جنسی بوده اند از ارائه گزارش خودداری کرده اند.

خشونت به ویژه علیه زنان و کودکان و به تعبیری خشونت خانگی معضل جدیدی است که در اروپا همزمان با محدودیت های کرونایی تشدید شده است.

با توجه به این که بسیاری از زنان و دختران در اروپا تمایلی به ارائه  گزارش  خشونت خانگی به پلیس را ندارند، آمار خشونت خانگی دقیق نیست؛ با این حال آنچه که تاکنون جمع آوری شده است، همچنان تکان دهنده است. طبق اعلام سازمان عفو بین الملل خشونت در خانواده های اروپایی بیش از ابتلا به سرطان و تصادفات جاده‌ای یا عملیات‌ تروریستی در برخی کشورها، عامل مرگ یا معلولیت جسمانی زنان در گروه سنی ۱۶ تا ۴۴ سال است.

در فرانسه، بر اساس آمار رسمی فقط در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۴۶ زن به دلیل خشونت خانگی جان باختند که در مقایسه با سال قبل از آن افزایش نشان می داد.

این کشور با افزایش قابل توجه خشونت خانگی "سیستم هشدار داروخانه ای" را برای زنان قربانی راه اندازی کرد.

زنانی که مورد خشونت خانگی قرار می گیرند می توانند برای هشدار به پلیس به داروخانه ها پناه ببرند.

به رغم این که زنان بیشتر قربانی خشونت خانگی هستند ولی نمی توان مردان را نیز از اعمال خشونت از سوی همسران شان مستثنی کرد. بر اساس آماری که در بریتانیا ارائه شده، از هر سه قربانی خشونت خانگی، دو نفر زن و یک نفر مرد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha