هواشناسی بوشهر:سامانه جدید بارشی در این استان فعال می ‎شود

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از روز سه‎شنبه( فردا) تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری برای این استان بارش پراکنده باران پیش‎بینی می‎شود.

به گزارش ایرنا، پیام مساعدی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با ورود و فعالیت سامانه بارشی ناپایداری‌های جوی به طور نسبی بر روی دریا و  استان افزایش پیدا می‎ کند و دریا نیز مواج و متلاطم می ‎شود.

وی بیان کرد: از روز سه‎ شنبه تا پنجشنبه همزمان با فعال شدن سامانه بارشی در استان و مواج شدن دریا ، دریانوردان باید از ترددهای غیرضرور در خلیج فارس اجتناب کنند.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، گاهی با افزایش ابر و در برخی نقاط بر روی دریا و نواحی جنوبی استان همراه با بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق و طی صبحگاه در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش ‎بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ گاهی ۴۲ کیلومتر در ساعت و در سواحل مرکزی و جنوبی بر روی دریا گاهی ۱۸ تا ۴۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

مساعدی یادآور شد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل شمالی استان ۹۰ تا ۱۵۰ سانتی ‌متر و در سواحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتی ‌متر خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =