ضرورت ارتقای مهارت تخصصی دانشجویان و توسعه کارآفرینی در دانشگاه آزاد

تهران- ایرنا- مسوول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای مهارت تخصصی دانشجویان و توسعه کارآفرینی را ضروری دانست.

 به گزارش روز دوشنبه دانشگاه آزاد، بابک نگاهداری گفت: پس از واگذاری امور انجمن‌های علمی دانشجویی از سوی رییس دانشگاه به باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مسوولان ستاد مرکزی در راستای اجرای سند این دانشگاه و همچنین منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید ایشان بر اهمیت تشکل‌های دانشجویی و اقدامات لازم جهت استمرار فعالیت‌های دانشجویی، تمام اهتمام خود را بر تحقق این فرامین به کار گرفته شد.

وی تصریح کرد: ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود، اهدافی نظیر افزایش اعتماد به نفس علمی، ارتقای مهارت تخصصی دانشجویان، توسعه کارآفرینی و ترویج رویه حل مسأله، تحکیم پیوندهای جامعه دانشجویی با مراکز علمی، جامعه و صنعت، ایجاد زمینه مناسب جهت کشف و شکوفایی استعدادها از طریق مشارکت جمعی و داوطلبانه و همچنین ایجاد روحیه جهادی علمی را مدنظر قرار داده است.

مسوول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اصلاح ساختار اداری، انضباط مالی، ابلاغ دستورالعمل مجازی سازی فعالیت‌ها، آغاز فعالیت‌های توانمندسازی فرهنگی، برگزاری منظم جلسات کمیسیون مرکزی انجمن‌های علمی، اقدامات حمایتی، اختصاص بودجه به انجمن‌ها، ارزیابی و رتبه‌بندی انجمن‌های علمی دانشجویی، برنامه‌ریزی جهت مشارکت دانشجویان و انجمن‌های علمی در مسابقات و رویدادهای علمی باشگاه، انعکاس فعالیت‌ها و راه‌اندازی بخش انجمن‌ها در سایت باشگاه، پیگیری برگزاری انتخابات انجمن‌ها به صورت مجازی در ایام کرونا را از جمله اقدامات اساسی و تحولی پس از واگذاری امور انجمن‌های علمی دانشجویی به باشگاه عنوان کرد.

نگاهداری به فعالیت‌های انجمن‌های علمی اشاره کرد و اظهار داشت: این انجمن‌ها در محورهای توانمندسازی، نشر علم، فعالیت‌های علمی ـ اجتماعی، ارتباطات و تعاملات علمی، رویدادهای علمی، فعالیت‌های پژوهشی، فعالیت های آموزشی و ... فعالیت می‌کنند.

وی با بیان این که ۳۱۰ انجمن فعال در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به فعالیت هستند، افزود: به منظور رصد دقیق‌تر فعالیت انجمن‌ها و ایجاد انگیزه بیشتر و مداوم در اعضای انجمن‌ها، ارزیابی و رتبه بندی‌های سالانه انجمن‌ها را به صورت فصلی برنامه‌ریزی کردیم، به این صورت که این رتبه بندی‌ها چهار مرتبه در سال انجام خواهد شد.

وی برنامه جامع توانمندسازی سراسری با نام یادواره سردار دل‌ها توسط باشگاه‌های استان و با راهبری ستاد مرکزی باشگاه و همچنین مشارکت فعال‌تر انجمن های علمی دانشجویی در برگزاری مسابقات و رویدادهای توانمندسازی، تمرکز بر روی فعالیت های منطبق بر رویکرد در آیین نامه جدید از جمله نشر و ترویج دانش تخصصی، توانمندسازی مهارتی، کارآفرینی و فعالیت های اجتماعی، جهادی - خیریه ای، توجه بیشتر به نشریات علمی انجمن های علمی و ایجاد پلتفرم مناسب برای آنها، راه اندازی سامانه انجمن های علمی دانشجویی و ایجاد شبکه انجمن های علمی دانشجویی و اخذ شعبه دانشجویی انجمن های علمی را از برنامه های آتی برای انجمن‌های علمی دانشجویی برشمرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =