پویش هر کتابخانه یک مرکز کانون زبان در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - پویش «هر کتابخانه کانون پرورش فکری یک مرکز کانون زبان» با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی آغاز به کار کرد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان خراسان جنوبی، با شروع ثبت‌نام ترم بهار کانون زبان ایران نشستی به منظور هماهنگی و همکاری کانون پرورش فکری با کانون زبان استان و با هدف معرفی و ارایه خدمات مناسب به فراگیران علاقه‌مند به زبان‌های خارجی برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی در این نشست گفت: در شرایط فعلی ناشی از شیوع کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزاری کلاس‌های حضوری در مراکز کانون زبان امکان‌پذیر نیست و در این شرایط با استفاده از فرصت‌های فضای مجازی می‌توانیم زمینه آشنایی هرچه بیشتر خانواده‌ها با ظرفیت‌های کانون زبان در حوزه زبان‌های خارجی زنده دنیا و ثبت‌نام علاقه‌مندان به زبان‌های خارجی را در مراکز کانون سطح استان فراهم کنیم.

طاهره حمیدی با اشاره به همکاری مراکز کانون و کانون زبان افزود: با برگزاری وبینار مسوولان مراکز کانون با موضوع آشنایی بیشتر مربیان مسئول کانون با فرآیند ثبت‌نام و ارایه مشاوره لازم به مخاطبان، پیگیری برای استفاده از ظرفیت شبکه دانش‌آموزی «شاد»، اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و نصب بنرهای تبلیغاتی در مراکز کانون، ایجاد پانل اطلاع‌رسانی کانون زبان در ورودی مراکز کانون، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری با مشارکت مدرسان و زبان‌آموزان کانون زبان به صورت دو زبانه، از مراحل اجرای «پویش هر کتابخانه کانون پرورش فکری یک مرکز کانون زبان» در استان خواهد بود.

وی اظهار داشت: قبل از شیوع کرونا فقط ۲ مرکز آموزشی کانون زبان در خراسان جنوبی در حوزه زبان‌های انگلیسی و عربی فعال بود اما در حال حاضر علاوه بر اینکه در شهرستان‌های طبس و سرایان مراکز جدید ایجاد شد، زمینه استفاده تمامی علاقه‌مندان به زبان‌های خارجی از جمله انگلیسی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، چینی، ایتالیایی، فرانسه و روسی با بهره‌گیری از مدرسان استانی و کشوری به صورت مجازی در استان فراهم شده است.

سرپرست کانون زبان استان خراسان جنوبی نیز با اشاره به ظرفیت و قابلیت‌های فضای مجازی کانون گفت: مراکز کانون پرورش فکری با توجه به ارتباط تنگاتنک با کودکان و نوجوانان ظرفیت معرفی خدمات کانون زبان به گروه‌های سنی مختلف را داراست.

طاهره دلاوریان افزود: کانون مانند سنوات گذشته می‌تواند در این زمینه کمک شایان توجهی در جهت جذب زبان‌آموز داشته باشد.

ثبت‌نام ترم بهار کانون زبان ایران از ۹ اسفند آغاز می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت اینترنتی www.ili.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha