شتاب‌دهنده‌ها از خدمات هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری برخوردار می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: خدمات هم سرمایه‌گذاری در صندوق، برای همکاری با شتاب دهنده‌ها در تامین مالی ایده‌های استارتاپی طراحی شده و ارایه می‌شود.

به گزارش ایرنا، مصطفی بغدادی روز دوشنبه در هفدهمین رویداد دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی با موضوع جذب سرمایه در کسب و کارهای نوپا  علوم شناختی افزود: در ۱۶ دوره گذشته از برگزاری این رویداد ۱۰۸ تیم  طرح های خود را به سرمایه گذاران ارایه کردند و بالغ بر ۳۴۰۰ مخاطب در این رویدادها به صورت فیزیکی و مجازی حضور داشتند.

جذب سرمایه ۳۰ میلیارد تومانی در دوشنبه های استارتاپی

وی بیان کرد: بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تقاضای جذب سرمایه در این ۱۶ رویداد استارتاپی شده و از بین تیم های ارایه دهنده ۳۰ میلیارد جذب سرمایه اتفاق افتاده است.

بغدادی یادآور شد: این میزان جذب سرمایه در دوشنبه های استارتاپی در مقایسه با نرم های بین المللی نرخ قابل قبول است.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: از بین تیم های رویداد شانزدهم ۲ تیم موفق به جذب سرمایه بالغ بر ۹ میلیارد تومان شده اند چهار تیم دیگر در مرحله عقد قرارداد هستند.

بغدادی در خصوص ارایه سرمایه به استارتاپ ها از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: جذب سرمایه ای که از سوی استارتاپ ها اتفاق می افتد یا به صورت مستقیم و از طریق سرمایه گذاران حاضر در رویداد صورت می گیرد و یا به صورت هم سرمایه گذاری است که به عنوان یکی از مشوق های صندوق نوآوری و شکوفایی برای تامین مالی اکوسیستم استارتاپی کشور از طریق صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق های جسورانه بورسی است.

وی یادآور شد: در صورت تمایل و علاقه صندوق های پژوهش و فناوری یا صندوق های جسورانه بورسی به یک طرح استارتاپ با تامین مالی ۲۰ درصد، ۸۰ درصد مابقی از طریق خدمت هم سرمایه گذاری از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تامین خواهد شد.

بغدادی گفت: در خدمات هم سرمایه گذاری روی طرح های استارتاپی، اگر طرحی به نتیجه رسید همه از منافع آن بهره مند می شوند و اگر به نتیجه نرسید صاحب طرح استارتاپی و صندوق ریسک کمتری را قائل می شوند.

وی اظهار داشت: خدمات هم سرمایه گذاری برای ورود صندوق های پژوهش و فناوری به طرح های پر ریسک در نظر گرفته شده است.

برگزاری اولین رویداد پیون در هفته آینده 

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی رویداد پیوند را نیز برای ورود به طرح هایی که ریسک آنها بیشتر است و هنوز درحد ایده قرار دارند و به محصول تبدیل نشده اند طراحی کرده است. فراخوان این رویداد منتشر شده است و هفته آینده اولین رویداد پیوند برگزار خواهد شد.

بغدادی ادامه داد: در این رویداد طرح ها، تیم ها وهسته های فناور در مرحله قبل از ارایه بر روی استیج شناسایی و دوره هایی برای عرضه طرح ها به شتاب دهنده ها برگزار می شود تا تامین مالی بذری برای این طرح ها صورت گیرد و کمکی شود تا استارتاپ ها در مرحله بعدی ارتباط بهتری با سرمایه گذاران بگیرند.

وی گفت: در رویداد پیوند طرح هم سرمایه گذاری با شتاب دهنده ها دیده شده است و تامین مالی آن نیز همانند طرح هم سرمایه گذاری با صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق های سرمایه گذاری جسورانه بورسی است.

بغدادی افزود: تمام این خدمات و طرح های ارایه شده از سوی صندوق کمک می کند که منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی در تمام چرخه عمر یک استارتاپ وجود داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha