۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84239492
۰ نفر

برچسب‌ها

خبر ایرنا زمینه آزادی پیرترین زندانی همدان را فراهم کرد

همدان- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: بازتاب خبر خبرگزاری ایرنا با تیتر «بدهی مالی پیرمرد ۹۱ ساله همدانی را راهی زندان کرد» زمینه آزادی این زندانی را فراهم کرد.

یداله روحانی منش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این زندانی حدود ۱۵ سال پیش ارثیه پدری را فروخته بود غافل از اینکه پدرش این زمین را پیشتر به فروش رسانده است.

وی اضافه کرد: صاحب ملک پس از اینکه متوجه شد زمین او توسط این پیرمرد به فروش رسیده اقدام به شکایت کرده که این پیرمرد با رای مرجع قضایی از ۲۷ دی ماه سالجاری راهی زندان شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار داشت: دوم اسفند امسال یکی از خیران در تماس با ستاد دیه همدان اظهار داشت که از طریق رسانه از زندانی شدن پیرمرد ۹۱ ساله مطلع شده و قصد فراهم کردن آزادی وی را دارد.

روحانی منش بیان کرد: این خیر با حضور در دستگاه قضایی اسدآباد به صورت نقدی کل بدهی این فرد را پرداخت کرده و سبب آزادی او شد.

پیش از این نیز انعکاس اخبار ستاد دیه در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان موجب آزادی چندین زندانی شده است و اواخر مهرماه امسال با عنوان «چشم امید پیرترین زندانی همدان به کمک خیران» و پیگیری تلفنی مدیرعامل ستاد دیه کشور درباره این پرونده، این زندانی آزاد شد.

همچنان بازتاب اخبار ایرنا در چند سال اخیر مانع از به زندان رفتن تعزیه خوان نقش شمر، آزادی زندانی ۴۵ ساله ناتوان در تامین بدهی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و آزادی زندانی که به علت بدهی ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومانی ناشی از قرض گرفتن پول برای «کفن و دفن» همسر در حبس بود و آزادی چند تن دیگر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =