برخورد شتاب‌زده با توافق نامه ایران و آژانس در شان مجلس نیست

تهران- ایرنا- نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: شتاب زدگی در اعلام موضع در خصوص توافق‌نامه ایران و آژانس انرژی اتمی در شان قوه مقننه نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، آرش زره تن لهونی در جلسه علنی امروز- دوشنبه-مجلس شورای اسلامی گفت: شتاب زدگی در اعلام موضع مجلس در خصوص توافق‌نامه ایران و آژانس انرژی اتمی در شان قوه مقننه نیست، همان طور که در سال‌های گذشته نظام در راستای حفظ جایگاه بین المللی کشور تلاش کرده است، امروز نیز باید در این مسیر گام برداریم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: ابتدا باید نظرات دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسوولان مرتبط در خصوص توافق نامه بین آژانس و ایران به اطلاع نمایندگان برسد اگر حاکمیت در راستای رفع همه تحریم‌ها در حال برنامه ریزی و مدیریت عرصه بین المللی بود، باید گزارش آن به مجلس نیز داده شود تا مواضع کشور مقتدرانه و همدلانه باشد و اگر تصمیمات و برنامه های اتخاذ شده با قانون تناقض دارد نمایندگان درخصوص آن برخورد قاطع داشته باشند.

روح الله متفکر آزاد در واکنش به توافق با آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای قانون راهبردی مجلس گفت: عملکرد دولت، منافع کشور و ملت را تامین نمی‌کند. گرفتارهای زیادی امروز داریم و با پیوند دادن آن با انتخابات آمریکا و امیدهایی که به این اتفاق بسته ایم، شاهد اتفاقات ناگواری بودیم که منجر به بی اعتمادی در جامعه شد.

نماینده مردم تبریز با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس گفت: نقطه ثقل ما رعایت قانون است، اگر قانونی که مجلس تصویب کرده است به این راحتی دور زده شود، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. مقام معظم رهبری با اطمینان و اعتماد از این قانون حمایت فرمودند و امیدها در دل مردم برای بازپس گیری حقوق ملت روشن شد و اکنون هر پالسی که به بیگانگان داده شود که این قانون قابل دور زدن است، خیانت آشکار است.

عضو هیات رییسه مجلس افزود: من از همکارانم در مجلس خواهش می‌کنم به صورت منطقی، حقوقی و قانونی از حق مجلس و رأی خودن حمایت کنند و اگر دولت به ما نشان دهد که نمی‌خواهد به قانون عمل کند، ما دولت را پاسخگو می‌کنیم و یکی از مراحل آن استفاده از حق قانونی ماده ۲۳۴ است و دولت و هر عاملی را که از اجرای قانون استنکاف کند، به قوه قضائیه معرفی می کنیم و من از شما می‌خواهم که به این موضوع یک رأی محکم و قاطع بدهید تا همه بدانند دور زدن قانون در کشوری که افتخار این را دارد که بلافاصله بعد از انقلاب، قانون اساسی را تدوین و تصویب کرده است، امکانپذیر نیست.

متفکر آزاد با بیان اینکه متاسفانه عملکرد دولت در این سال ها بیشتر مصرف داخلی داشته است و خروجی آن منافع ملت را تامین نکرده است، تصریح کرد: برای دفاع از قانون و مردم سالاری دینی، امروز اقتدار مجلس را با دفاع از مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران نشان خواهیم داد

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha