ایران تنها عضو دائم کنفرانس انرژی سیرد در خاورمیانه است

تهران- ایرنا- معاون شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: ایران تنها کشور منطقه خاورمیانه است که عضویت دائم کنفرانس سیرد را دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، " غلامعلی رخشانی مهر" روز دوشنبه در مراسم افتتاح هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد که به صورت آنلاین در محل مرکزپایش صنعت برق ایران در شرکت توانیر در حال برگزاری است، افزود: اعضای دائم کنفرانس سیرد را اکثر کشورهای اروپایی تشکیل می دهند و تنها سه کشور آمریکا، چین و ایران عضو دائم غیر اروپایی این کنفرانس هستند.

وی ادامه داد: کشورمان در کنار کشورهایی مانند انگلستان، اتریش، فرانسه و استونی جزو اعضای دائمی است.

رخشانی مهر گفت: بنای کنفرانس سیرد از سال ۱۹۶۷ گذاشته شد و ساختار آن توسط بلژیک و انگلستان بر مبنای افزایش مهارت بخش توزیع و توسعه کسب و کار در این بخش نهاده شد.

وی ادامه داد: کنفرانس سیرد هم دارای کارگاه های آموزشی است که در ماه های زوج هر سال میلادی و هم کنفرانس که در ماه های فرد میلادی برگزار می شود.

رخشانی مهر ادامه داد: این کنفرانس از سال ۹۱ تاکنون در حال برگزاری است که در دوره جاری آن با استقبال بسیار خوبی که صورت گرفت، ۶۷۵ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارائه شد که از این میان ۲۴۳ مقاله ارائه می شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از تشکیل ۶ کمیته فنی و تکنیکی این کنفرانس در کشورمان خبر داد و گفت: تغییرات بخش توزیع در جهان به گونه ای است که باید به این تغییرات توجه جدی‌تری داشته باشیم تا بتوان از دستاوردهای جهانی در کشور استفاده کرد.

وی ادامه داد: مشکل مدیریت انرژی، موضوعی مختص ایران نیست و همه جهان درگیر آن است که برای حل آن علاوه بر کسب دستاوردهای جهانی باید از کمک متخصصان و محققان دانشگاهی کشور استفاده کرد.

رخشانی مهر با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد برق خاطرنشان کرد: نیازمند تلاش برای کاهش قیمت تمام شده برق هستیم تا از این طریق فاصله میان نرخ فروش برق به مشترکان و قیمت تمام شده کاهش یابد.
وی افزود: اگر قیمت برق واقعی شود بهینه سازی در بخش مصرف بهتر محقق خواهد شد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر مهمترین ابزار دستیابی به این هدف را هوشمندسازی صنعت برق دانست و افزود: بهره گیری از این ابزار می‌تواند باعث کاهش قیمت تمام شده برق شود چرا که برخی از هزینه های صنعت برق را کاهش می دهد.
وی در ادامه به موضوع قبض سبز اشاره کرد و گفت: این طرح که از سال گذشته اجرایی شده است، فرصت های کسب و کار جدیدی را فراهم و مقداری از هزینه ها را کاهش داد.
رخشانی مهر خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز به توجه بیشتر به بخش مصرف، در حال بسترسازی های مناسبی برای ایجاد ارتباط دوسویه با مشترکان هستیم.

 هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد به عنوان مهمترین رویداد علمی صنعت توزیع برق کشور، امروز (دوشنبه- ۴ اسفند ماه) با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =