۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۵۴
کد خبرنگار: 3110
کد خبر: 84239322
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بی تفاوتی مردم و مسوولان نسبت به یکدیگر از آفت های جوامع امروزی است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه با اشاره به اینکه نظریات و دیدگاه های کشورهای غربی را نباید با نگرش و شیوه زندگی اجتماعی جوانان کشور تطبیق داد، گفت: بی تفاوتی مردم و مسوولان نسبت به یکدیگر از آفت های جوامع امروزی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: نگاه غربی ها به دین یک نگاه کاملا فردی است اما در جامعه اسلامی دین در متن زندگی اجتماعی انسان ها وجود دارد.

وی یادآور شد: نگاه جامعه غربی به دین متفاوت با جامعه اسلامی و ایرانی است، بطوریکه در دین اسلام سرنوشت افراد برای کل جامعه بسیار مهم و تعیین کننده است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: نگرش دین اسلام به افراد این است که همه جامعه سرنشین یک کشتی هستند، بنابراین سرنوشت یک نفر بر سرنوشت کل جامعه تأثیرگذار است.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار تاکید کرد: مهم ترین نظارت اجتماعی در کشور و استان ایلام در حال حاضر امر به معروف و نهی از منکر است و باید در این راستا بیشتر فرهنگ‌سازی شود.

وی با بیان اینکه پدیده بی تفاوتی در هر جامعه منجر به عقب مانده شدن آن جامعه از پیشرفت می‌شود، افزود: پدیده بی تفاوتی مردم نسبت به یکدیگر، مردم نسبت به حکومت و حکومت نسبت به مردم بسیار خطرناک است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اضافه کرد: نیازمند ترویج اصول و مبانی دینی در کشور هستیم، بنابراین برای تحقق این امر باید خروجی هر تحقیق در این راستا بصورت کاربردی ارائه شود.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار اظهار داشت: نهادهای اجتماعی متولی ترویج امور دینی و استفاده کاربردی از نتایج تحقیقات برای رفع مشکلات و معضلات اجتماعی در استان هستند.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود نگاه نقادانه را باعث تحول و پیشرفت هر حوزه دانست و گفت: نقد، ارایه نظریات متفاوت و کاربردی کردن نتایج پژوهش ها در خصوص رفع آسیب های اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد.

سرپرست استانداری ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه جمعیت جوان ایلام ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، تاکید کرد: ۲۷ درصد از مجموع جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند که این میزان در کشور ۲۵ درصد است.

محمد نوذری افزود: هر جامعه ای که تعداد جوانان آن بیشتر باشد، بطور قطع در بسیاری از حوزه ها موفق تر خواهد بود، اما برای مصون ماندن این قشر از آسیب ها و هنجارهای اجتماعی باید چاره اندیشی کرد.

وی یادآور شد: طرح مطالعه چهار آسیب اجتماعی در استان نظیر خودکشی، اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی زیر نظر شورای اجتماعی وزارت کشور در ایلام آغاز شده که ماحصل این مطالعات نتایج بسیار خوبی را در پی داشته است. 

نوذری تاکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دینی در جامعه باید ترویج یابد و رفع آسیب های اجتماعی بصورت کاربردی مورد توجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha