زیارت اهل قبور در آرامستان‌های زنجان تا اطلاع ثانوی تعطیل است

زنجان - ایرنا - شهردار زنجان در خصوص حضور مردم در آرامستان های شهر گفت: از شهروندان زنجانی درخواست می‌شود به آرامستان‌های شهر نروند، زیرا همچنان زیارت اهل قبور تا اطلاع ثانوی تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم از جمله شب هفت، چهلم و دیگر تجمعات ممنوع است.

حبیب ملایی یگانه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تدفین و برگزاری هرگونه مراسم ختم باحضور حداقل تعداد نفرات برگزار می‌شود و همچنان به شهروندان زنجانی تاکید می شود، در محل آرامستان‌ها، برگزاری هرگونه مراسم ترحیم ممنوع است.

وی درخصوص فعالیت های انجام شده از سوی شهرداری زنجان از زمان شیوع کرونا تااکنون اضافه کرد: باتوجه به اهمیت شیوع ویروس کرونا و باتوجه به تکالیفی که ازطرف ستاد ملی، استانی و شهرستانی کرونا به شهرداری‌های سراسر کشور، در بحث فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی ابلاغ شد پرسنل شهرداری نیز پای کار بودند.

این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا، تا به امروز پایانه‌های مرکزی مستقر در سطح شهر، توسط نیروهای شهرداری ضدعفونی می‌شود و همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی ازجمله اتوبوس‌ها هم، بعد از هر نوبت سرویس دهی، ضدعفونی می‌شوند.

وی اظهار داشت: در حوزه‌های مختلف شهرداری در سازمان حمل و نقل شهری، خدمات مختلفی را برای ضدعفونی کردن و رعایت فاصله‌گذاری انجام می‌دهند بطوری که  ۱۰۰ درصد پروتکل‌های اعلام شده کرونایی ازسوی رانندگان ناوگان عمومی لحاظ و رعایت می شود.

شهردار زنجان، با تاکید براینکه کسانی که از ناوگان عمومی استفاده می‌کنند باید از ماسک استفاده کنند، ادامه داد: تعداد مسافرین ناوگان عمومی هم، باید در حد مجاز باشد تا بحث فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

یگانه افزود: پیش از این در زمان شیوع کرونا و باهمکاری گروههای جهادی ضدعفونی در سطح شهر به ویژه ۵۲ نقطه هدف دار شهر زنجان معرفی و اقدامات مربوطه نیز انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری زنجان برای رفاه حال شهروندان به ویژه روزهای پایانی سال باجه ای را شیفت عصر تا ساعت ۱۷ راه اندازی کرده که کارهای مراجعه کنندگان با هدف کاهش ترافیک و تجمعات انجام می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =