۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 934
کد خبر: 84239242
۰ نفر

برچسب‌ها

عقاب ملل اردبیل و هواداران غوطه‌ور در رویای لیگ برتر والیبال

اردبیل- ایرنا- تیم عقاب ملل که امسال برای حضور در لیگ برتر والیبال خیز بلندی برداشته بود، با شکست در دیدارهای رفت و برگشت مرحله حذفی لیگ دسته یک، از صعود بازماند و علاقه‌مندان این رشته ورزشی در استان اردبیل را آرزو به دل نگه‌داشت.

به گزارش ایرنا، والیبال یکی از رشته‌های ورزشی پر طرفدار کشور به شمار می‌رود که در استان اردبیل نیز همیشه هواداران خاص خود را داشته است؛ چنان که در دهه‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ تنور ورزش منطقه را گرم می‌کرد اما به تدریج با گذر سال‌ها چراغ این رشته فروغ خود را از دست داد و به محاق فراموشی رفت.

هیات والیبال استان اردبیل اما از سال ۹۵ دوباره فعالیت‌های گسترده‌ای را با توجه ویژه به رده‌های پایه، برگزاری کلاس‌های آموزشی و فعال کردن این رشته در شهرها و بخش‌ها و درگیر کردن آنها برای حضوری فعال در سطح حرفه‌ای آغاز کرد که اوج آن سه دوره میزبانی مسابقات جهانی و آسیایی با استقبال کم‌نظیر دوست‌داران و علاقه‌مندان برای میزبانی خوب در حد نام ایران بود.

آینده هر رشته ورزشی در توجه به تیم‌های پایه خلاصه می‌شود و با توجه به آن سطح از فعالیت و استقبال چشمگیر مردم، ضرورت حضور تیمی شایسته از استان اردبیل در رقابت‌های قهرمانی والیبال کشور احساس می‌شد که ماحصل چنین فضا و مطالبه‌ای، حضور تیم عقاب ملل در لیگ دسته یک بود.

اردبیل در نهایت امسال میزبان لیگ دسته اول والیبال باشگاه‌های کشور در گروه دوم نیز شد تا با هشت تیم رعد پدافند قم، سامسونگ قائم‌شهر، پاس گرگان، صنایع اردکان یزد، ایرانشید چالوس، خوش‌سیما آمل، هوشیار تبریز و مرحوم باقرزاده بابلسر به رقابت بپردازد.

تیم عقاب ملل در نخستین روز این رقابت‌ها با نتیجه ۳ بر ۱ بر ایرانشید پیروز شد تا هم تنور مسابقات گرمتر شود و هم دل هواداران اردبیلی به روزهای آینده خوش باشد که البته این دل‌خوشی‌ها دیری نپایید.  

عقاب ملل اردبیل که امسال با همه کاستی‌ها حضوری شایسته در رقابت‌های لیگ دسته یک والیبال ایران داشت و نتایج قابل قبولی نیز کسب کرد، با وجود شایستگی یک گام مانده به پایان مانند دونده‌ای گویی نفس کم آورد و از رسیدن به خط پایان بازماند.

نماینده اردبیل که توانسته بود با کسب ۲۸ امتیاز به عنوان تیم دوم به جمع هشت تیم راه یابد، در مرحله نخست با گذر از سد سروقامتان همدان به جمع چهار تیم برتر لیگ یک رسید.

نماینده شایسته اردبیل که خود را تا مرحله دوم حذفی (پلی‌آف) لیگ دسته یک والیبال کشور بالا کشیده بود، در دیدار رفت اما مقابل مس رفسنجان با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد تا با وجود ارایه یک بازی خوب سر رشته امور را از دست وانهد.

عقاب ملل می‌بایست در دیدار برگشت به پیروزی می‌رسید تا تکلیف تیم لیگ برتری مشخص شود اما در مرحله نیمه‌نهایی بیست و نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک مردان ایران، جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، باز هم گویا قرعه شانس با اردبیلی‌ها یار نبود.

نماینده رفسنجان روز یکشنبه طی ۸۶ دقیقه در سه ست متوالی با نتیجه ۲۵ بر ۱۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۸ برابر بازیکنان خوش آتیه عقاب ملل به پیروزی رسید و راهی لیگ ۱۴۰۰ شد تا همچنان اردبیلی‌ها در رویای لیگ برتر والیبال غوطه‌ور بمانند.

نگاهی به افت و خیزهای  والیبال در استان اردبیل حکایت از این دارد که اگر خواستار موفقیت در این رشته پرطرفدار هستیم می‌بایست اقدامات ریشه‌ای و حمایتی ویژه‌ای در این زمینه  عملیاتی شود، اقداماتی چون توجه به تامین و توسعه  زیربناها، ایجاد و گسترش باشگاهها در مناطق مختلف استان ، گسترش کلاس های آموزشی، تربیت مربیان زبده ، استعداد یابی ، باشگاهداری نوین ، جذب اسپانسرهای قوی و برگزاری مسابقات لیگ در داخل استان از جمله این اقدامات می‌باشد. 

* خبرنگار ایرنا 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =