سامانه بارشی در استان خراسان رضوی گسترش می‌یابد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی در حال حاضر پوشش ابر در بیشتر نقاط استان وجود دارد و در ساعات آینده امروز در مناطق مرتفع کوهستانی شمال و شرق استان احتمال بارش پراکنده باران و برف نیز وجود دارد.

سارا حکمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود از فردا بعد از ظهر و طی ساعات شب نیز استان خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه ناپایدار بارش‌زا قرار گیرد و شروع این بارش به صورت بارش پراکنده باران و برف در نواحی غربی استان خواهد بود.

وی همچنین با استناد به پایش وضعیت جوی مبتنی بر تحلیل تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی ادامه داد: روز چهارشنبه نیز با گسترش این سیستم در بیشتر نقاط استان بارش پراکنده باران و برف وجود دارد که کاهش محسوس دمای هوا در خراسان رضوی را در پی خواهد داشت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر همین اساس در روزهای پایانی هفته، هوای سرد زمستانی به صورت محسوس در استان مستقر می شود و لازم است تا کشاورزان تمهیدات لازم را در این خصوص مد نظر داشته باشند تا متحمل خسارت نشوند.

حکمی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته در بین شهرستان‌های استان نیشابور با پنج درجه زیر صفر سردترین نقطه و مه‌ولات با ۱۸ درجه بالای صفر گرمترین شهرستان در استان خراسان رضوی بوده اند.

وی همچنین به وضعیت دمای هوای مشهد اشاره و اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود امروز دمای هوای مشهد در گرمترین ساعت به ۱۲ درجه بالای صفر برسد و دمای هوای این شهر دیشب در سردترین ساعات به 2 درجه زیر صفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =