۶۲ وقف جدید امسال در سیستان و بلوچستان ثبت شده است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: ۶۲ موقوفه جدید از ابتدای امسال تا کنون در این استان به ثبت رسیده است.

حجت‌الاسلام محسن مومنی‌مقدم روز دوشنبه‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: موقوفه‌های امسال شامل زمین مسکونی و کشاورزی، منزل و واحد تجاری بوده که با توجه به نیات واقفان برای انجام امور قرآنی، فرهنگی و سایر موارد وقف شده است.
وی تصریح کرد: بیشترین موقوفات ثبت شده سیستان و بلوچستان در این مدت به ترتیب به شهرستان‌های ایرانشهر با ۳۳مورد، زاهدان ۱۲ مورد، زابل ۹ هفت مورد، زهک هفت مورد و چابهار یک مورد اختصاص دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نیازهای جامعه ضروری است مردم متدین استان علاوه‌بر انجام وقف‌های مذهبی و دینی در زمینه‌های مختلف از جمله درمان، آموزش، اشتغال، ازدواج و حمایت از خانواده‌های بیسرپرست و ایتام بیش‌از گذشته گام بردارند.

وی افزود: با توجه به وضعیت کنونی کشور و تحت تاثیر قرار گرفتن بسیاری از مشاغل براثر شیوع کرونا ضروری است مردم سیستان و بلوچستان وقف‌های عام المنفعه داشته باشند تا از عواید وقف‌ها برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر بهره گرفت.

به گزارش ایرنا تاکنون افزون‌بر پنج هزار موقوفه در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است که بیش‌از بر چهار هزار موقوفه به مساجد اختصاص دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =