جمهوریخواهان به اردوگاه ترامپ ملحق می شوند

تهران – ایرنا – تازه ترین نظرسنجی به عمل آمده حاکی از آن است که در صورت تاسیس حزبی جدید در آمریکا از سوی دونالد ترامپ، نزدیک به نیمی از  جمهوریخواهان به حزب وی ملحق خواهند شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، تارنمای خبری هیل با انتشار این مطلب نوشت: نتایج نظرسنجی مشترک نشریه آمریکایی «یو.اس.ای تودی»  و دانشگاه «سافولک »  (Suffolk University-USA Today ) ،( دانشگاهی که واقع در بوستون ایالت ماساچوست آمریکا است) ،  نشان می دهد که  تنها ۲۷ درصد از جمهوریخواهان اعلام کرده اند درصورتی که ترامپ حزب جدیدی تاسیس کند حاضر به ترک حزب جمهوریخواه نخواهند بود. این درحالی است که برخی همچنان در این مورد مردد  هستند.

بنابر اعلام نتایج این نظرسنجی ۴۶درصد از جمهوریخواهان از ترک حزب و ملحق شدن به حزب جدیدی که ترامپ موسس و رئیس آن باشد از خود تمایل نشان داده اند. آنها گفته اند که حزب جمهوریخواه را ترک و به حزب ترامپ محلق خواهند شد.

بنابراین گزارش یک شهروند جمهوریخواه که کسب و کار کوچکی در میلواکی ایالت ویسکانسین آمریکا دارد دراین باره به روزنامه یو.اس.ای تودی گفت : احساس می کنیم که جمهوریخواهان به اندازه کافی برای ما مبارزه نمی کنند، در حالی که ترامپ واقعا به خاطر ما و برای ما می جنگید.

«جیسون میلر» (Jason Miller) یکی از مشاوران ارشد ترامپ طی روزهای اخیر در مصاحبه ای با «هیل» ضمن انتقاد تند از میچ مک کانل رهبر اقلیت حزب جمهوریخواه در سنا  گفته است: هدف ما بدست آوردن  دوباره هر دو مجلس در کنگره است. ما به دنبال کرسی های بدون حزب و همچنین متمرکز بر کرسی هایی هستیم که دموکرات ها در اختیار دارند.

نظرسنجی مشترک روزنامه یو.اس.ای تودی و دانشگاه سافولک از یکهزار شهروند آمریکایی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به ترامپ رای داده بودند، در فاصله زمانی ۱۵تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۱  (۲۷ بهمن تا اول اسفند ۱۳۹۹) با خطای سه درصد به عمل آمد.

۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =