۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۸
کد خبرنگار: 2170
کد خبر: 84239125
۰ نفر

برچسب‌ها

موزه علم دانشگاه ارومیه راه‌اندازی شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: مجوز موزه علم و تکنولوژی این دانشگاه از سوی سازمان میراث فرهنگی و اداره کل موزه ها صادر شده و هم اکنون دایر است.

رحیم حب نقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این موزه در مسکن طبیب این دانشگاه واقع در پردیس شهر دانشگاه ارومیه دایر است، افزود: پس از مرمت سازه مسکن طبیب با همکاری سازمان میراث فرهنگی، موزه علم و تکنولوژی دانشگاه ارومیه در این مکان تاریخی شروع به فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه این بنا با قدمت بیش از ۱۵۰ سال به خانه شخصی "دکتر ژوزف کاکران"، بنیانگذار اولین مدرسه پزشکی به سبک نوین در ایران، مربوط می‌شود، اظهار داشت: این پزشک تا آخر عمر خود در ارومیه مشغول ارائه خدمات پزشکی بوده و اولین مدرک پزشکی مدرن ایران نیز از سوی دکتر کاکران در سال ۱۸۸۳ میلادی صادر شده است.

رییس دانشگاه ارومیه با اعلام اینکه موزه علم و تکنولوژی این دانشگاه به نمایش ابزار پزشکی و سنجش قدیمی، تجهیزات آزمایشگاهی قدیمی، ارائه اسنادی از گذشته مرتبط با پیشینه بنا اختصاص دارد، گفت:  با توجه به پویا بودن ساختار این موزه، امید است در آینده شاهد غنی تر شدن بخش های دیگر آن باشیم.

دانشگاه ارومیه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور محسوب می‌شود و اولین دانشکده کشاورزی ایران در آن احداث شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =