۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84237951
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ کشتی گیر سقزی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

سنندج - ایرنا ‌- رییس اداره ورزش و جوانان سقز گفت: "بهینا امامی" به اولین مرحله اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کم‌شنوایان کشور و "مبین عظیمی" هم به اردوی تیم ملی کشتی آزاد دعوت شدند.

فرزاد خاکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: "بهینا امامی"، اولین کشتی گیر کم شنوای سقزی به اولین مرحله اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کم‌شنوایان کشور فراخوانده شد.

وی با بیان اینکه، امامی کشتی گیر توانمندی است و این دعوت، نشان دهنده پایه ریزی مناسب در کشتی سقز و وجود مربیان شایسته در این رشته ورزشی است، افزود: پیشتر در رشته دومیدانی، ورزشکاران کم شنوا در اردوی تیم ملی حضور یافته اند ولی این اولین بار است که یک کشتی گیر کم شنوا از سقز در اردوی تیم ملی حضور پیدا کرده است.

وی از دعوت شدن "مبین عظیمی"، گشتی گیر جوان و آینده دار سقزی برای سومین بار به اردوی تیم ملی کشتی آزاد جهت حضور در رقابت های گزینشی و المپیک و قهرمانی آسیا خبر داد و گفت: عظیمی، رشته کشتی را از رده های پایه با موفقیت طی کرده است و دارای چندین مدال جهانی، آسیایی و کشوری است.

خاکی با اشاره به اینکه عظیمی هم اکنون ۱۸ سال سن دارد و در رده جوانان فعالیت می کند، افزود: به دلیل شایستگی و نبوغ بالای وی به اردوی بزرگسالان تیم ملی کشتی آزاد دعوت شده که امیدواریم در آینده مدال های خوش رنگی برای کردستان بدست آورد.

خاکی اضافه کرد: پنجمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک و قهرمانی آسیا در قزاقستان، سوم تا ۱۳ اسفندماه در محل خانه کشتی شهید "ابراهیم هادی" مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده در رشته های مختلف ورزشی در شهرستان سقز فعالیت دارند، افزود: از این تعداد یک هزار ورزشکار در حوزه کشتی فعالیت دارند که ۵۵۰ کشتی گیر در رشته فرنگی و ۴۵۰ کشتی گیر در آزاد مشغول فعالیت هستند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha