۸۷ درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری در شبکه شاد احراز هویت شدند

شهرکرد-ایرنا-مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به مجازی شدن آموزش به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: هم‌اکنون ۸۷.۱۶ درصد دانش‌آموزان این استان در شبکه شاد احراز هویت شده‌اند.

فرحناز قائدامینی شامگاه یکشنبه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود ۱۸۷ هزار و ۹۷۷ دانش‌آموز در استان به جز دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی و بزرگسالان تاکید کرد: از این تعداد ۱۵۲ هزار و ۲۸۲ نفر برابر ۷۳.۳۱ درصد در شبکه شاد مشغول فعال هستند.
وی افزود: ۳۴ هزار و ۴۹۰ دانش‌آموز عشایری و مناطق میانکوه، بن، فلارد، کوهرنگ و اردل در چهارمحال و بختیاری به‌علت نبود زیرساخت‌های لازم، آموزش‌ها را به‌صورت حضوری فرا می‌گیرند.
قائدامینی تصریح کرد: ۱۵.۷ درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری در دوران شیوع ویروس کرونا از طریق درسنامه، آموزش‌های خود را پیگیری می‌کنند.
وی یادآور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۹۳۵ دستگاه تبلت، ۷۵۷ دستگاه گوشی تلفن همراه، ۵۱ دستگاه تلویزیون، ۳۴ دستگاه پخش دی. وی. دی.  دستگاههای لپ‌تاپ، ۱۱۲ هزار بسته آموزشی و یک‌هزار و ۸۲۷ فقره تسهیلات خرید گوشی تلفن همراه در مجموع به ارزش ۱۲۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال از سوی خیران تامین مالی و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار داده شد.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: به‌تازگی ۵۰۰ دستگاه تبلت از سوی مرکز آمار ایران برای دانش‌آموزان استان تامین و در اختیار آنان گذاشته شده است.
وی گفت: وسایل و تجهیزات مازاد دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری شناسایی و امکانات قابل استفاده برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت در اختیار آنان گذاشته شود.
قائدامینی تاکید کرد: این اقدام می‌تواند در افزایش کمی و کیفی سطح آموزش دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد.
معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای اجرای طرح بسته عمومی پیوند سواد و زندگی، ۱۲۰ مرکز در کشور انتخاب شد که هفت مرکز آن با ۳۵۰ سوادآموز متعلق به این استان است.
رهدار براتی تصریح کرد: تقویت کارکردهای مراکز یادگیری محلی با پیوند سواد و زندگی و کمک به اشتغال‌زایی و تولید داخلی از اهداف این طرح به‌شمار می‌رود.
وی افزود: مخاطبان این طرح شامل سوادآموزان تمامی دوره‌های سوادآموزی در مراکز یادگیری محلی و علاقه مندان همجوار مرکز است.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به تاسیس خانه المپیاد در استان گفت: این خانه برای رشد دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف تحصیلی مانند المپیادها و جشنواره‌های علمی یک نیروی محرک علمی است.
فیروز عسگری تاکید کرد: خانه المپیاد یک موسسه مردمنهاد  است که برای شناسایی، جذب، پرورش، حمایت، هدایت و اعتلای سطح علمی دانش‌آموزان و جوانان فعال شده است.
به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha