۶۷ بیمار کرونایی در شاهرود بستری هستند

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بستری ۱۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و ۵۷ بیمار در بخش عادی مختص به بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود خبر داد.

به گزارش ایرنا، احسان بینش شامگاه یکشنبه با بیان اینکه در ۷۲ ساعت گذشته ۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی شناسایی شد، افزود: شمار مبتلایان از آغاز همه‌گیری تاکنون در شرق استان سمنان با احتساب موارد جدید به هفت هزار و ۲۲۰ تن رسید.

وی از روند افزایشی موارد بستری، سرپایی و تست مثبت در شهرستان شاهرود خبر داد و گفت: با بالا رفتن این موارد از سه روز گذشته در رنگ بندی جدید از نظر سطح هشدار بیماری کووید19 ، این شهرستان به رنگ نارنجی در آمد.

بینش با بیان اینکه در روزهای آینده به احتمال فراوان تعداد موارد بستری افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: باید  محدودیت‌های جدید با توجه به وضعیت کنونی شهرستان شاهرود اعمال گردد به همین خاطر از مردم درخواست می‌شود به مانند گذشته با صبر و حوصله ما را یاری کنند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را مهمترین راه کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خواند و افزود: با توجه به اینکه امروزه بیشتر مردم از ماسک استفاده می کنند ، انتقال ویروس‌هایی غیر از کرونا بسیار کم است ، بنابراین هر علایمی تنفسی حتی خفیف ، سرفه، تب و گلو درد به منزله ابتلا به ویروس کرونا است، فرد بیمار باید قبل از مراجعه به پزشک و تست خود را قرنطینه کند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۷۴ تن از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۴۸۳ تن رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هفت هزار و ۹۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۷۴ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۱۲ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =