اعلام آمار مخاطبان پنجمین روز جشنواره

تهران- ایرنا- روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر آمار مخاطبان پنجمین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر را اعلام کرد.

به گزار ش یکشنبه شب گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، ۱۰هزار و ۹۱۳ نفر اجراهای پنجمین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر را تماشا کردند.

بر اساس آمار سایت های پخش اجراهای جشنواره، در پنجمین روز جشنواره ۱۰هزار و ۹۱۳ نفر اجراها را تماشا کردند که در این میان از اجرای نوای سیمره۱۱۹۵ نفر، از برنامه گروه هنرستان موسیقی پسران۲۰۷۳نفر دیدن کردند.

بر اساس این گزارش تعداد بینندگان رسیتال پیانو موریتس ارنست۱۳۳۲ نفر، و بازدید کنندگان از اجای ارکستر ملی ایران۵۳۲۹ اعلام شدند. و برنامه  میلاد درخشانی را ۹۸۴ نفر از شبکه های مجازی دیدند. 

اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر تا چهارم اسفند از سایت جشنواره، انجمن موسیقی ایران، تیوال، تماشاخونه، بیپ تونز، گپ فیلم و نواک پخش می‌شود.

سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر در یک نگاه

در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش غیر رقابتی ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی از طریق فراخوان ثبت نام کردند که در مرحله نخست ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.

در بخش بین الملل این دوره از جشنواره موسیقی فجر گروه هایی از کشورهای آلمان، اتریش،ایتالیا و کوبا حضور داشتند.

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها نسبت به جشنواره های دوره‌های قبل تغییرات اجرایی دارد. بر اساس تقسیم‌بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه‌ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه‌ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند. این دوره از جشنواره موسیقی فجر از روز (سه شنبه ۲۸ بهمن) آغاز شده و فردا (۴ اسفند)  طی مراسم ویژه ای به کار خود پایان خواهد داد.  

جایزهٔ باربَد تندیسی است که به برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر اهدا می‌شود. با نظر برگزارکنندگان جشنواره موسیقی فجر، از سی و یکمین دوره جشنواره، اهدای جایزه باربد به برگزیدگان، آغاز شده‌است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha