اتباع بیگانه در سی‌سخت زلزله زده ساماندهی شدند

یاسوج - ایرنا - فرماندار دنا با اشاره به آسیب دیدن منازل تعدادی از خانواده های اتباع بیگانه بخصوص افاغنه در زلزله سی سخت گفت: برای خدمات رسانی بهتر این تعداد خانواده، از سوی نهادهای مختلف ساماندهی شده اند.

عبدالحمید پناهی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعدادی از اتباع افغانی که در بافت فرسوده سی سخت زندگی می کردند و خانه های آنجا تخریب شده با توجه به وظیفه انسانی خدمات رسانی به انها انجام شده است.

وی تاکید کرد که خدمات انسان دوستانه به این خانواده ها همانند دیگر خانواده های آسیب دیده بدون هیچ گونه سهل انگاری انجام می شود.

پناهی با اشاره به حضور مستمر و روزانه مسئولان کشوری از زمان وقوع زمین لرزه تاکنون در سی سخت افزود: حضور مسئولان نقش مهمی در تسریع روند خدمات رسانی داشته است.

وی اضافه کرد: بین همه خانواده آسیب دیده اقلام مورد نیاز از جمله چادر و دیگر مایحتاج از سوی نیروهای امدادی و بسیج بصورت مستمر توزیع می شود.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است. 

براساس برآوردها سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در شهرستان دنا ۶۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha