دارنده سهمیه تیراندازی المپیک: رکوردهای ما رشد چشمگیری داشته است 

تهران- ایرنا- تیرانداز دارنده سهمیه المپیک توکیو گفت: از حدود سه ماه پیش تمرینات به صورت کاملاً منظم در حال برگزاری است و  پروسه تمرین و مسابقه انجام می‌شود و این مساله رکورد تیراندازان را در سطح چشمگیری ارتقا داده است. 

جواد فروعی روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه بهترین شرایط برای آماده شدن یک ملی پوش تکمیل پروسه تمرین و مسابقه است، افزود: با شروع مسابقات لیگ برتر تیراندازی در کوران رقابت‌ها قرار گرفته ایم و از سوی دیگر برگزاری مسابقات آزاد  داخلی و انجام رقابت‌های برخط (آنلاین) آسیایی شرایط را برای افزایش آمادگی تیراندازان تا بیش از ۸۰ درصد فراهم کرده است. 

این تیرانداز ۳۴ ساله کشورمان اضافه کرد: برای رسیدن به آمادگی ایده‌آل ورزشکار المپیکی علاوه بر آمادگی فنی نیاز به آمادگی جسمانی و روانی دارد و برای افزایش شانس مدال آوری حضور یک روانشناس مجرب، متخصص بدنساز و فیزیوتراپی کاربلد، در کنار کادر فنی و ورزشکران ضروری به نظر می‌رسد.

پرستار بیمارستان بقیه الله تهران، ادامه داد: آنچه بیش از حصور یک روانشناس می‌تواند در ایجاد ارامش برای روانشناسان مفید باشد نداشتن دغدغه مالی و بحث تامین معیشت ورزشکاران است. 

وی در پاسخ به سوال ایرنا که آیا حقوق تیراندازان به موقع پرداخت می‌شود، گفت: فدراسیون تیراندازی به طور منظم و همه ماهه مبلغ ۲ میلیون تومان حقوق تیراندازان المپیکی را پرداخت می‌کند و ما قدردان علی دادگر رییس فدراسیون و سایر مسئولان تیراندازی هستیم. 

 تیرانداز ایلامی با بیان اینکه  از مهرماه ۹۹ خبری از حقوق ماهانه کمیته ملی المپیک به المپین ها نیست، گفت: البته براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی کمیته قرار بود به مدت یکسال حقوقی معادل پنج میلیون تومان به دارندگان سهمیه المپیک پرداخت شود، که این مبلغ طی دو مرحله ، ۳۰ میلیون تومانی به ورزشکاران پرداخت شد. 

وی توضیح داد: کمیته ملی المپیک همیشه از ورزشکاران رشته های مختلف حمایت کرده و ما امیدواریم علی رغم تعویق یکساله بازیهای المپیک همچنان این روند حمایتی ادامه یافته و به ورزشکاران حقوق پرداخت شود. 

وی افزود: از مهرماه خبری از حقوق کمیته ملی المپیک نیست اما به نظر می‌رسد کمیته بخواهد همچون گذشته به صورت ۶ ماهه حقوق پرداخت کند و احتمالا تا پایان سال یا فروردین یک مرحله دیگر پرداخت خواهد شد. کمیته پرداخت دیگری برای ورزشکاران داشته باشد. 

این پرستار فعال کشورمان اضافه کرد: همچنین قرار بود که هیات‌های استانی از مهرماه سال جاری به منظور تشویق و حمایت مالی از ملی پوشان المپیکی برای ادامه تمرینات و ایجاد آرامش روانی برای آنان ماهانه مبلغ ۲ و نیم میلیون تومان به تیراندازان المپیکی پرداخت کنند که هنوز خبری از این پرداخت هم نیست، اما شنیده‌ها حکایت از این دارد  که بزودی این پرداخت ها نیز انجام خواهد شد.

فروغی در پاسخ به اینکه آیا فشنگ کافی برای انجام تمرینات در اختیار دارید یا خیر؟ گفت: قرار بود من در رشته بادی و راپید فایر در مسابقات المپیک شرکت کنم اما با توجه به اینکه رشته راپید فایر نیاز به آموزش و در عین حال فشنگ بسیار زیاد حتی بیشتر از فشنگ مورد نیاز رشته خفیف، دارد، فقط تمریناتم در رشته بادی را دنبال کنم.

وی گفت: خوشبختانه در تپانچه بادی نیاز به فشنگ ندارم و ساچمه به اندازه کافی داریم، ضمن اینکه برای شرکت در مسابقات راپید فایر نیازمند شرکت در رقابت های این رشته در طول یکسال و کسب امتیاز ۵۶۰ داشتم که با توجه به شرایط کرونا در جهان این شرایط نیز مهیا نشد. 

به گفته وی در حال حاضر مقدار بسیار اندکی فشنگ برای تپانچه خفیف (سنتر فایر) وجود دارد که در اختیار هانیه رستمیان دیگر تیرانداز تپانچه المپیکی کشورمان، برای تمرین قرار می‌گیرد. 

تیرانداز المپیکی اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن به بازی‌های المپیک فدراسیون برنامه هایی برای بدنسازی تیراندازان در نظر دارد که این برنامه با حضور یک مربی یوگا در بخش زنان آغاز شده و به زودی با حضور مربی یوگای مردان  پیگیری می شود. 

وی ادامه داد: همچنین امیدواریم  برنامه های بدنسازی با حضور یک مربی تخصصی بدنسازی با جدیت بیشتری پیگیری شود.

تیراندازان کشورمان تا کنون موفق به کسب ۶ سهمیه المپیک شامل چهار سهمیه تفنگ و دو سهمیه تپانچه شده‌اند و این امکان وجود دارد که ایران بتواند دو سهمیه دیگر با استفاده از امتیاز رنکینگ کسب کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار ورزش