شرکت‌های آمریکایی حمایت مالی از جمهوریخواهان را کاهش دادند

تهران – ایرنا – ۱۰ شرکت مطرح آمریکایی کمک های مالی به نامزدهای جمهوری خواه متقاضی پست های فدرال در ایالات متحده را به میزان بیش از ۹۰ درصد در ماه ژانویه (دی – بهمن) کاهش دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام پس از وعده به قطع کمک به جمهوریخواهانی انجام شدند که از تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای لغو نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت کرده بودند.

هیچ یک از کمیته های اقدام سیاسی این ۱۰ شرکت بزرگ شامل مایکروسافت، وال‌مارت، ای‌تی اند تی و کامکست به هیچ یک از ۱۴۷ جمهوریخواه کنگره که به حمایت از ادعای انتخاباتی ترامپ تنها چند ساعت پس از حمله هوادارانش به ساختمان کنگره رای دادند، کمک مالی اعطا نکردند.

افشاگری های انجام شده به کمیسیون انتخابات فدرال حاکی است که گروه شرکتی PACs که به ۱۰ شرکت یاد شده وابسته است، در ماه ژانویه ۱۳ هزار دلار به نامزدها کمک کرده است.  

این مبلغ اهدایی کمتر از یک دهم ۱۹۰ هزار دلاری است که ۱۰ شرکت آمریکایی در ژانویه ۲۰۱۷ در اختیار نامزدها قرار داده بودند. این مبلغ همچنین نسبت به ۱۰ میلیون دلار کمک اهدایی به نامزدها در جریان فصل انتخاباتی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ ناچیز است.

۱۴۷ قانونگذاری که به لغو پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا رای دادند، بیش از ۲ میلیون دلار کمک از ۱۰ شرکت مزبور در جریان چرخه سیاسی دو سال گذشته دریافت کرده بودند.

تنها کمیته های مرتبط با دو شرکت آمریکایی جنرال الکتریک و امریکن اکسپرس از کمک های جدید به نامزدهای فدرال در ماه ژانویه سال جاری خبر دادند.

به طور معمول کمک های سیاسی در ماه های پس از انتخابات سراسری آمریکا کاهش می یابد و مبالغ کمیته های اقدام سیاسی شرکت ها، بخش کمی از وجوهات جمع آوری شدن توسط ستادهای سیاسی است.

دونالد ترامپ پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد.

گزارش ها حاکی است که سخنان وی، عامل محرک حمله هوادارانش به ساختمان کنگره بود که پنج کشته و شماری زخمی برجا گذاشت.

مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را به اتهام تحریک به شورش استیضاح کرد اما این جلسه محاکمه استیضاح نیز راه به جایی نبرد و وی از اتهام های وارد تبرئه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha