توزیع غذای گرم بین زلزله‌زدگان سی‌سخت

تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از پخت و توزیع غذا و نان گرم در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت کهگیلویه و بویراحمد توسط کارگزاران و خادمان سازمان حج خبر داد.

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، محمد آزاد روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: به طور متوسط روزانه ۲۷۰۰ پرس غذای گرم آماده و به صورت بسته بندی کاملا بهداشتی در اختیار زلزله زدگان قرار می گیرد.

وی گفت: اکنون با توجه به شرایط سخت مردم زلزله زده و نیاز آنان با دستور رئیس سازمان حج و زیارت کار خدمت رسانی به هموطنان در این منطقه با استفاده از ظرفیت های سازمان ، کارگزاران و خیران در حال انجام است.

آزاد با بیان اینکه در وعده ناهار ۱۵۰۰ و در وعده شام ۱۲۰۰ پرس غذا آماده می شود، عنوان کرد : با توجه به شرایط کرونایی این غذاها مطابق با دستورالعمل های بهداشتی پخت ، بسته بندی و بین زلزله زدگان توزیع می شود.

وی تصریح کرد : خدمت رسانی به مردم زلزله زده این مناطق به مدت ۱۰ روز ادامه می یابد ضمن آنکه بخشی از کمک های غیر نقدی اعم از پتو و چراغ والر و مواد غذایی و غیره که از دفاتر کارگزاری و مدیریت های حج و زیارت استان ها ارسال می شود نیز با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان بین خانوارهای زلزله زده توزیع می شود.

آزاد با بیان اینکه هزینه این خدمت رسانی از محل کمک های کارگزاران ، پرسنل سازمان حج و زیارت و خیران تامین می شود، عنوان کرد : سازمان حج و زیارت در کنار وظایف اصلی خود در خدمت به زائران و حجاج، همواره در زمان بروز بحران ها و پدیده های طبیعی مثل سیل و زلزله وظیفه خود می داند در کنار سایر بخش ها به مردم گرفتار در بحران خدمت رسانی کند.

وی عنوان کرد: از این رو به سرعت بعد از بروز این حادثه با دستور رئیس سازمان حج و زیارت وارد عمل شدیم و در صورتی که نیاز به کمک های بیشتری باشد،این مجموعه آماده خدمت رسانی در حد امکان است.

زمین لرزه ای با قدرت ۵.۶ ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین ساعت 22 و 5 دقیقه ۲۹ بهمن ماه در سی ‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد که در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت احساس شد و طی آن ۶۳ نفر از هموطنان مصدوم شدند و ۳۷۰۰ واحد مسکونی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد شد که از این تعداد ۸۰۰ واحد بیش از ۶۰ درصد آسیب دیدند.
بیشترین خسارت مربوط به شهر سی سخت از توابع شهرستان دنا در کهگیلویه و بویراحمد است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha