هرمزگان میزبان گردشگران نوروزی می‌شود

بندرعباس - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: برنامه‌ریزی برای سفر ایمن و مسوولانه در راستای حمایت از صنعت سفر و گردشگری برای این استان درحال انجام بوده و در صورت تداوم وضعیت زرد و آبی این استان میزبان گردشگران نوروزی می‌شود.

فایقه اتابک روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دستورکاری به عنوان سفر ایمن و مسوولانه در ستاد ملی کرونا در جهت حمایت از فعالان صنعت سفر گردشگری در نوروز ۱۴۰۰ برای استان‌ها و شهرهای زرد و آبی مصوب شده است.

وی ادامه داد: اغلب شهرستان‌های هرمزگان اکنون در وضعیت زرد و آبی قرار دارند و اگر این شرایط با رعایت دستورکارهای بهداشتی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا مانند زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا نوروز حفظ شود این استان هم می‌تواند یکی از استان‌های گردشگر پذیر باشد.

وی اضافه کرد: طبق تصمیم اتخاذ شده سفرها در ۲ قالب قابل انجام است که یکی از آنها ثبت نام مسافران و گردشگران در تورهای مجاز بوده و دیگری هم بدون ثبت نام در این تورهاست، البته در هر ۲ نوع گردشگران و مسافران بایستی در هتل‌های مجاز اقامت داشته باشند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان بیان داشت: تورهای مجاز برای شرکت کنندگان هتل ذخیره می‌کنند و آنهایی که خارج از تورها سفر می‌کنند باید شماره رزرو هتل مجاز به همراه داشته باشند و از ورود مسافران و گردشگرانی خارج از این قاعده در راستای پیشگیری از ابتلای خودشان و دیگران به بیماری کرونا جلوگیری می‌شود.

اتابک افزود: سامانه ثبت تور در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعال است و اطلاعات تمام تاسیسات گردشگری در بانک اطلاعاتی این وزارت خانه که وزارت بهداشت متصل بوده وجود دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان خاطر نشان کرد: افراد مبتلا به بیماری کرونا با توجه به پیوستگی بین سامانه‌های ۲ وزارت خانه امکان تهیه هتل برای آنان غیر فعال است.

وی تصریح کرد: با توجه به این هدف گذاری و برای تنوع در نوع پذیرش مسافران نخستین نشست کمیته هماهنگی خانه‌های مسافر هرمزگان تشکیل شد و هتل‌ها به عنوان متولی ساماندهی خانه‌های مسافر بوده باید نسبت به ثبت نام و ساماندهی آنها اقدام کنند.

به گفته وی، خانه‌های مسافری که خارج از این چارچوب عمل کنند با برخوردهای قانونی روبه‌رو می‌شوند و جامعه هتل‌داران هرمزگان بایستی با رصد فعالیت این خانه‌ها نسبت به اجرای قانون با دقت عمل کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =