۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84237120
۰ نفر

برچسب‌ها

بانوی البرزی فاتح سیمرغ کوه های ایران شد

کرج-ایرنا- معصومه برخان بانوی کوهنوردی البرزی با فتح ۳۱ قله مرتفع در ۳۱ استان کشور که مشمول طرح سیمرغ کوه های ایران است، موفق به دریافت نشان سیمرغ کوه های ایران از فدراسیون کوهنوردی کشور شد.

برخان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: تاکنون ۱۰۹ صعود ورزشی به ۷۰ قله شاخص داخلی و خارجی داشته ام که نمونه آن فتح ۳۱ قله مرتفع در ۳۱ استان کشور بوده که مشمول طرح سیمرغ کوه های ایران است.

وی که فعالیت ورزشی خود را در رشته کوهنوردی از سال ۸۸ آغاز کرده افزود: فتح قله بالای هشت هزار متر هدف بعدی ام است که البته ادامه این راه نیازمند حمایت هر چه بیشتر است.

برخان ادامه داد: امروز مسایل مالی به عنوان مهم ترین دغدغه کوهنوردان حرفه ای ایران است که سبب شده تا شاید آنچنان که باید نتوانیم به اهداف مان دست یابیم.

وی هدف خود را از آغازین روزهای کوهپیمایی پانهادن به هیمالیا عنوان و خاطر نشان کرد: به همین منظور چندین مرتبه در اردوهای هیمالیا نوردی با تمرینات سخت و دشوار حضور یافته ام اما هر بار هزینه گزاف سفر به هیمالیا هدفم را تبدیل به رویا کرده است.

طرح ۳۱ قله در قالب یک پروژه ملی کوهنوردی با عنوان سیمرغ کوه های ایران و با هدف معرفی و صعود به بلندترین قله هر استان به عنوان یک جاذبه گردشگری ورزشی اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها