موردی از کرونای انگلیسی در آذربایجان‌غربی مشاهده نشده است

ارومیه- ایرنا- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته طی روزهای اخیر در استان، موردی از بیماری کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده است.

رسول انتظارمهدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته در حال حاضر، این ویروس در استان های مختلف کشور در حال گسترش است و شهروندان باید برای جلوگیری از ابتلای این ویروس جهش یافته، توجه ویژه داشته باشند.

وی اظهار کرد: رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی به همراه استفاده از ماسک در راستای جلوگیری از ابتلا به همه نوع کرونا ضروری است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲ هفته گذشته، مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در خصوص ابتلا به کرونا افزایش یافته و به چندین برابر هفته های پیش رسیده است.

انتظارمهدی اضافه کرد: در هفته‌های اخیر با کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان رو به رو هستیم که می‌تواند یک زنگ خطر جدی و پیش درآمد بروز موج چهارم کرونا در این استان باشد.

وی گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر از کادر درمان آذربایجان غربی واکسن کرونا را دریافت کرده اند که مشکلی در این مدت نداشته اند.

به گزارش ایرنا، تاکنون دهها مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در  کشور مشاهده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha