۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84236911
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اعتراض شهروندان آلمانی به محدودیت های کرونایی

تهران- ایرنا- شهروندان آلمانی در چندین شهر این کشور در اعتراض به محدودیت‌های شدید کرونایی که موجب اختلال در روند زندگی و درآمد آنها شده به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش ایرنا، چندین شهر آلمان شاهد برگزاری تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی بود که پس از شیوع ویروس جهش‌ یافته انگلیسی در این کشور تشدید شده است.

خبرگزاری د.پ.آ. آلمان امروز (یکشنبه) نوشت: در شهرهای مختلف آلمان ، صدها نفر علیه قوانین کرونایی تظاهرات کردند. طبق گفته پلیس برلین ، بیش از ۶۰۰ نفر در "راهپیمایی خاموش" این شهر شرکت کردند. شاهدان عینی از حضور دست کم هزار نفر در راهپیمایی برلین سخن می گویند. در مسیر این تظاهرات، اهالی با حضور در بالکن ها و با سوت زدن و سر دادن شعار، با معترضان همراهی کردند.

در هامبورگ و درسدن ، گروهی که خود را «دگر اندیش» می نامند با خودروهای خود در خیابان ها ظاهر شده و به رژه خودرویی در اعتراض به سیاست های محدود کننده دولت «آنگلا مرکل» پرداختند.

همچنین اعتراضاتی به محدودیت های کرونایی دولت آلمان در شهر های «گرا» و «ارفورت» انجام شد. به گفته مقامات پلیس ، این وضعیت تا بعد از ظهر به صورت  مسالمت آمیز ادامه داشت.

در شهر هامبورگ حدود ۲۲۰ خودرو در رژه اعتراضی شرکت کردند که شعارهایی مانند "آزاد نفس بکشید - آزادانه فکر کنید" یا "حقوق اساسی به جای حقوق واکسیناسیون" بر روی آنها قابل مشاهده بود.  

طبق گفته پلیس درسدن، در مجموع ۴۸۲ وسیله نقلیه در یک رژه اعتراضی در مرکز این شهر شرکت داشتند. پلیس ارفورت نیز از حضور دست کم ۵۰۰ معترض به محدودیت های کرونایی در تظاهرات این شهر خبر داده است.

این در حالی است که طی هفته های اخیر و با شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در بخش هایی از آلمان، دولت این کشور اقدام به تعطیلی کلیه اماکن عمومی، مراکز آموزشی، فرهنگی و تجاری کرده و محدودیت های شدیدی را به اجرا گذاشته است که این مسئله زندگی بسیاری از شهروندان را مختل کرده است.

مقامات دولتی و ایالتی آلمان قرار است در نشست بعدی خود در سوم مارس (۱۳ اسفند) در مورد تدابیر بعدی کرونایی تصمیم گیری کنند.  خرده فروشان ، فعالان صنعت گردشگری، رستوران داران و سایر صنایع که در وضعیت اقتصادی بحرانی قرار دارند، از وزیر اقتصاد خواسته اند هر چه سریعتر راه حلی برای جلوگیری از ورشکست شدن آنان ارائه دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =