۱۷۰۰فرصت اشتغال از سوی بهزیستی چهارمحال و بختیاری فراهم شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی گفت: تعهد اشتغال امسال این نهاد حمایتی یک‌هزار و ۳۵۹ نفر بود که تاکنون یکهزار و ۷۰۰ فرصت شغلی در سامانه ثبت و ایجاد شده است.

نرگس عسگری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال برای جامعه هدف امسال ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده بود، گفت: تاکنون ۲۱میلیارد ریال از این میزان جذب نشده است.

عسگری افزود: اشتغال ایجاد شده در سالجاری در قالب سه درصد سهمیه اشتغال دستگاه‌های اجرای، اشتغال در کارگاه و واحدهای تولیدی و یا خوداشتغالی برای مددجویان بوده است که از این تعداد ۱۲ فرصت شغلی در قالب بیمه کارفرمایی، ۱۱۶ نفر در قالب بیمه خویش فرمایی، ۲۵ نفر جبران کار و مابقی خوداشتغالی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه سالانه ۱۰ درصد جمعیت زیرپوشش این نهاد باید از چرخه حمایت خارج شوند، گفت: خودکفایی جامعه هدف از مهمترین برنامه‌های بهزیستی استان است که با ایجاد اشتغال برای مددجویان فراهم می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: در راستای حمایت از کارآفرینانی که برای یک تا پنج معلول زیرپوشش بهزیستی اشغال ایجاد کنند براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها به ازای هر معلول تا ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات چهار درصد پرداخت خواهد شد و بیمه مددجویان نیز تا پنج سال برعهده سازمان بهزیستی است.

عسگری افزود: امسال بیش از ۲۲۰ خانواده زیرپوشش این نهاد توانمند و از چرخه حمایت بهزیستی استان خارج شدند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۳۸ هزار نفر در استان از جمله زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبود یافته، خانواده معتادان، معلولان و کودکان بدسرپرست و بی سرپرست زیرپوشش بهزیستی قرار دارند، که از این تعداد ۳۲ هزار و۶۸۳ معلول در استان با معلولیت شدید، خفیف و متوسط و بیش از سه هزار و ۳۰۰ نفر زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =