فعال سیاسی لبنان: عربستان باید گفت‌وگوی خود با ایران را آغاز کند

تهران-ایرنا- رئیس حزب دروزی «توحید عربی» لبنان در توئیتی نوشت که ریاض باید گفت‌وگوی خود با جمهوری اسلامی ایران را با هدف تاثیرگذاری بر ثبات منطقه خلیج فارس آغاز کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «وئام وهاب» رئیس حزب دروزی «توحید عربی» لبنان در صفحه توئیتر خود نوشت که «آمریکا عراق را اشغال و نابود کرد و هنوز صلح به آن برنگشته است. تروریسم وارد سوریه شد و آن را نابود کرد و لبنان آسیب دید. لیبی را ویران کردند و اروپا به دلیل آشوب و ناامنی و مهاجرت از این کشور، آسیب دیده است».

وی افزود: «برخی‌ معتقدند که دخالت آمریکا برای تحت فشار قرار دادن عربستان سعودی است و تخریب آن موجب خوشحالی است. این موضوع منجر به گسترش ده‌ها هزار تروریست خواهد شد. دولت بایدن باید از بازی با ثبات کشورها به ویژه عربستان سعودی دست بردارد.بازی با امنیت عربستان یعنی گسترس تروریسم در جهان .»

وئام وهاب تصریح کرد که «عربستان باید گفت‌وگوی خود با جمهوری اسلامی ایران را که روی ثبات و امنیت منطقه خلیج فارس تاثیر می‌گذارد، آغاز کند. ».

رئیس حزب لبنانی «التوحید العربی» تابستان سال گذشته نیز در دیدار با اعضای حزب الله بر لزوم گفت وگو بین ایران و عربستان تأکید کرد و گفت که این گفت وگو امنیت عربی و اسلامی به دور از باج خواهی آمریکا را تضمین خواهد کرد.

وی ادامه داد: از همین جا و از مرکز حزب الله اعلام می کنم؛ هیچ راه حلی برای مسائل منطقه وجود ندارد مگر گفت وگوی ایرانی- سعودی و این گفت وگو می تواند نقطه آغازین پایان جنگ ظالمانه یمن باشد.

وی تصریح کرد: ایران دارای عزت و شرافت است و ملت آن نیز ملتی باعزت هستند؛ از همین رو در برابر اقدامات تحریک آمیز آمریکا بی‌تفاوت و دست بسته نمی ماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =