فرماندار : راه ارتباطی ۲۷روستای ریگان بازگشایی شد

کرمان- ایرنا - فرماندار ریگان گقت :با تلاش نیروهای راهداری راههای ارتباطی ۲۷روستای این شهرستان که بر اثر طوفان ۲روز گذشته شن و گرد و غبار بسته شده بود نیز بازگشایی شد.

امین باقری  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گرد و غبار شدید طی دو روز گدشته در شهرستان راه ارتباطی ۲۷روستای این شهرستان را به کلی بسته بود که با تلاش شبانه روزی اکیپ های راهداری این محورها بازگشایی شدند  و هم اکنون راه دسترسی به ساکنان گرفتار در محاصره شن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه گرد و غبار شدید طی دو روز گذشته ۱۵۰روستای این شهرستان را در محاصره شنهای روان قرار داد اظهار داشت: تلاش برای خارج کردن این روستاها از محاصره شن توسط نیروهای امدادی و راهداری و کمک به ساکنان آنان نیز همچنان ادامه دارد.

فرماندار ریگان عنوان کرد: گرد و غبارشدید خسارات زیادی به مزارع گندم و جو  کشاورزان وارد کرده است که کارشناسان در حال برآورد خسارت می باشند.

باقری با بیان اینکه بر اثر گرد و غبارغلیظ طی۲روز ۳۷شهروند ریگانی راهی مراکز درمانی شدند گفت : گرد و  غبار ضمن تهدید سلامتی مردم این سامان میلیاردها تومان خسارت به زیر ساختهای شهرستان واردکرده است .

شهرستان کویری ریگان پس از خوزستان دومین نقطه کانون بحران فرسایش بادی در کشور بشمار می رود .

ریگان در مسافت ۲۸۵کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =