فاصله یک قدمی شهرداری آستارا با صدر جدول؛ دقایق پایانی بلای جان چوکا

رشت - ایرنا - تیم شهرداری بندرآستارا در هفته پانزدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور با برتری برابر حریفش به مکان دوم جدول صعود کرد و اینک در فاصله یک قدمی صدر جدول قرار گرفته اما چوکا دوباره در وقت های تلف شده گل دریافت کرد.

در جریان بازی های انجام شده از هفته پانزدهم این مسابقات، تیم فوتبال چوکا تالش برابر پارس جنوبی جم به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت، تیم شهردای بندرآستارا با یک گل تیم قدرتمند استقلال خوزستان را مغلوب کرد و ملوان بندرانزلی نیز برابر استقلال ملاثانی به نتیجه مساوی بدون گل رضایت داد.

تیم چوکا تالش در ورزشگاه سردارجنگل رشت میزبان تیم فوتبال پارس جنوبی جم بود که در نهایت برابر این حریف به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت تا از دو دیداری که میزبان بود، فقط یک امتیاز کسب کند.

البته تیم فوتبال چوکا در این دیدار نیز تا دقیقه ۹۰ از حریف خود جلو بود اما در وقت های تلف شده یکی از مدافعان تیم چوکا با ضربه سر به اشتباه دروازه خود را باز کرد تا این دیدار با نتیجه مساوی خاتمه یابد تا وقت های اضافه همچنان بلای جان چوکایی ها باشد.

این تیم هفته گذشته نیز با نتیجه ۲ بر یک از تیم قدرتمند بادران جلو بود اما در دقیقه ۸۹ گل مساوی را دریافت کرد و در وقت های تلف شده نیز دو گل دیگر دریافت کرد تا در نهایت بازی برده را با شکست عوض کند و با نتیجه چهار بر ۲ مغلوب حریف خود شود.

این دو بازی نشان می دهد که تیم چوکا در وقت های پایانی از لحاظ بدنی دچار افت می شود و از سویی در این دقایق اشتباهات بازیکنان این تیم بیش از هر زمان دیگری است.

به هرحال در نیمه اول بازی تیمهای چوکا تالش و پارس جنوبی جم هر دو تیم یک بازی سرد و کسل کننده را به نمایش گذاشتند و بیشتر توپ در میانه میدان جریان داشت و موقعیت های مناسب گلزنی نیز در این نیمه ایجاد نشد تا سرانجام نیمه اول بدون رد و بدل شدن گلی با نتیجه مساوی خاتمه یابد.

اما در نیمه دوم هر دو تیم بازی بهتر و هجومی تری را از خود به نمایش گذاشتند به خصوص تیم چوکا که تا حدی برتر از حریف خود نشان داد تا در دقیقه ۵۶ رضا اعتمادی بازیکن چوکا اولین گل این دیدار را به ثمر رساند.

این بازی با همین نتیجه در حال اتمام بود که تیم فوتبال پارس جنوبی جم در دقایق تلف شده نیمه دوم به گل مساوی دست یافت و در دقیقه ۹۲ ایمان شوریابی بازیکن تیم فوتبال چوکا تالش به اشتباه دروازه تیم خود را باز کرد تا سرانجام بازی با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یابد.

اما تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا دیگر نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته اول در هفته پانزدهم این مسابقات میزبان تیم قدرتمند و مدعی استقلال خوزستان بود که در نهایت موفق شد آن را شکست دهد تا بالاتر از استقلال خوزستان در جدول رده بندی قرار گیرد.

با توجه به بازدید نمایندگان لیگ از ورزشگاه وحدت آستارا این دیدار در این ورزشگاه برگزار شد و تیم شهرداری بندر آستارا برای اولین بار در زمین خود میزبان حریفش بود چون تا پیش از این بازی دیدارهای خانگی شهرداری بندر آستارا در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می شد.

به هرحال بازی در ورزشگاه خانگی برای تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا خوش یمن بود و توانستند در یکی از حساس ترین بازی های هفته پانزدهم برابر استقلال خوزستان به برتری برسند و در فاصله یک قدمی صدر جدول قرار گیرند.

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا که پیش از این بازی نیز برترین نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته اول بود، با این پیروزی روند رو به رشد خود را حفظ کرد تا همچنان برترین نماینده گیلان تا پایان هفته پانزدهم باشد.

البته تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا در دیدار برابر استقلال خوزستان نیز یک بازی قابل قبول را از خود به نمایش گذاشت و با به ثمر رساندن یک گل و عدم دریافت گل، هر سه امتیاز این دیدار حساس را کسب کرد تا فاتح نبرد تیمهای شمالی و جنوبی لیگ دسته اول باشد.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده گیلان در این هفته در دیداری خارج از خانه رو در روی تیم استقلال ملاثانی قرار گرفت تا تنها نماینده گیلان در این هفته باشد که خارج از خانه به میدان می رود.

ملوانان که طی چند هفته اخیر نتوانستند نتایج قابل قبولی را کسب کنند، در این دیدار و برابر میزبان خود نیز به نتیجه مساوی بدون گل دست یافتند تا با عدم پیروزی در این بازی در جدول رده بندی نیز سقوط کنند.

البته کسب نتیجه مساوی خارج از خانه آن هم مقابل تیم استقلال ملاثانی نمی تواند نتیجه ناامید کننده ای باشد اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی نیازمند پیروزی در این دیدار بود تا فاصله خود را با تیمهای صدر جدولی کاهش دهد.

به هرحال ملوانان یک امتیاز از این بازی خارج از خانه کسب کردند و این تیم امیدوار است که با پیروزی در بازی آینده خود، بتواند از تیمهای میانه جدول فاصله گرفته وخود را به تیم های صدرجدولی نزدیکتر کند.

به طور حتم طرفداران پرشور و پرشمار ملوان انزلی از تیم خود انتظار صعود به لیگ برتر را دارند و خواهان آنند که یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر باشد ازاینرو این تیم باید تلاش بیشتری انجام دهد تا با کسب نتایج مطلوب به عنوان یک مدعی خود را در لیگ دسته اول معرفی کند.

تا پایان هفته پانزدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور با حضور ۱۸ تیم، شهرداری بندرآستارا با ۲۷ امتیاز در مکان دوم، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با ۱۹ امتیاز در مکان دهم و تیم فوتبال چوکا تالش نیز با ۱۴ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.
  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =